Bilim

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!

Uzman gök bilimciler, yeni bir gök cisminin dünyamıza yaklaşıyor olduğunu belirtti. Bu gök cisminin Dünya yörüngesine girerek geçicisi süreliğine, tıpkı Ay gibi Dünya’nın yeni bir mini uydusu olacağını açıkladı.

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!

Dünya’nın yörüngesine ‘2020 SO‘ isimli bir gök cisminin girebileceği açıklandı! Dünya’ya yaklaşmakta olan bu gök cisminin izlediği yörüngenin simülasyonunu oluşturan gök bilimciler, araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Bu gök cisminin, Dünya’nın yörüngesine girerek Dünya’nın yeni ‘mini Ay‘ı olabileceği ifade edildi. Ancak bu durumun geçici bir süre için yaşanacak olduğu açıklandı.

ScienceAlert’ta yer alan habere göre, 2020 SO’nun ne olduğu ise henüz netlik kazanmış değil, ancak uzmanlar bunun Eylül 1966’da uzaya fırlatılan  Surveyor 2 Centaur roketinin gövdesi olabileceği görüşünde.

2020 SO‘nun gezegenimiz için bir tehdit oluşturmadığının altını çizen bilim insanları, bu gizemli gök cisminin ekim ayında Dünya’nın yörüngesine girecek ve 2021’in mayıs ayına kadar Dünya’nın etrafında dönecek olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu