Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

YouTube, Google kaynaklı video paylaşım sitelerinden birisidir. Mevcut iktidarlık sistemi ile ilgili olumsuz videoların YouTube üzerinden internet alemine sunulması, imaj kirliliği yaşamak istemeyen yetkililerin YouTube sitesine girişi engellemesine neden oldu. YouTube sitesine DNS ayarları değiştirilerek girmek mümkün olduğundan dolayı sizlere ilgili giriş işlemini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

– Masaüstünde bulunan Ağ Bağlantılarım‘a sağ tuş tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın.

– Açılan penceredeki Yerel Ağ Bağlantısı‘na (Kablosuz ise Kablosuz Ağ Bağlantısı’na) sağ tuş tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın.

– Açılan penceredeki İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) seçeneğine çift tıklayın.
youtube dns ayarları– Son pencerede ise yandaki resimdeki değişikliği yapın. DNS ayarlarına Yeğlenen DNS sunucusu: 208.67.222.222 ve Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 208.67.220.220 olarak girin.

– Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İnternet dünyasında yer alan birçok web site zararlı oldukları gerekçesi ile engellemeye devam ediyor. Yaşanan bu durum bilgiye ulaşma konusunda ciddi sıkıntılar çekilmesine neden olmaktadır. Aynı şekilde yasaklanmış olan bir web sitesine girmek için makalemizde bahsi geçen DNS adreslerini kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda bu DNS adresleri ile de giriş yapmak mümkün olmamaktadır. Bu tarz durumlarda ip değişirme özelliği olan programları bilgisayarınıza kurarak dilediğiniz web sitesine giriş yapabilirsiniz. Sizlerin bildiğiniz farklı yöntemler varsa, bu yöntemleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc