Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil kartlı olduğumu nasıl öğrenirim konusu özellikle ekonomik sıkıntılar içerisinde olup sağlık güvencesi almak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Yeşil kart sorgulama işlemi sizlerinde bildiğiniz gibi e-devlet sistemine dahil edilmiş durumda. Artık e-devlet şifreniz sayesinde yeşil kartlı olup olmadığınız kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Yeşil kart durum bilgisi ve yeşil kart poliçe sorgulama işlemlerinizi turkiye.gov.tr/sbm-yesil-kart-police-sorgulama bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz. Sisteme ulaşabilmek için E DEVLET şifresi gerekmektedir. E DEVLET şifrenizi en yakın PTT şubesinden nüfus cüzdanınız ile birlikte alabilirsiniz.

Aşırı derecede yeşil kartlı kişi sayısı olduğundan devlet üzerindeki bu yükü kaldırmak adına artık isteğe bağlı sigorta sistemi oluşturulmuş durumda. Genel sağlık sigortası adı verilen bu sistem ailelerin ekonomileri araştırılarak yeşil kartlı olmaya uygun olup olmadıklarının belirlenmesine dayanmaktadır. Yapılan incelemeler sonrasında ekonominiz ciddi anlamda kötü görünecek olursa devlet sizleri otomatik olarak yeşil kart sistemine dahil edecektir. Ancak ekonominiz düzgün olup işsiz bir kişiyseniz aylık olarak belirli bir meblağı mecburi olarak yatırmanız gerekmektedir. Bu parayı yatırmamanız durumunda yasal faizin tarafınıza işleneceğini ve ciddi borçlara maruz kalacağınızı bilmenizi isteriz.
yeşil kart sorgulamaGenel sağlık sigortası sisteminin çıkarılmasındaki temel sebep yeşil kart uygulamasındaki haksızlıkların ortadan kaldırılmasıdır. Eğer yeşil kartınızın verilmemiş olmasını haksızlık olarak görüyorsanız dilekçe yolu ile başvuru yaparak itirazda bulunabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler