Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde en çok tüketilen kuru yemiş türlerinden birisi olan cevizin kabuğu özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmelerine iyi gelmektedir. Bunu bilenleriniz olabilir fakat yeni duyanlar eminim ki çok şaşırmıştır. Ahmet Maranki hocamızın ceviz kabuğu kürü sayesinde saç dökülmelerinizi önleyip kel olma riskinizi azaltabilirsiniz. Ahmet Maranki hocamızın ceviz kabuğu ile yapılan saç dökülmesini önleyen kürüne gelin bir göz atalım.

20 tane cevizin kabuğunu, 1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın. Elde edilen ceviz kabuğu suyu ile her gün sabah ve akşam saçlarınızı yıkayın. Düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracaktır. Bol sık ve gür saçlarınızın değerini bilin ve saçınızı koruyun.

Saç dökülmesi açısından cevizin ehemmiyeti fazla büyüktür. Cevizin kan damarlarını geniş hale getirerek kan dolaşımını süratlendirdiği bir çok fert tarafınca bilinmektedir. Bu sayfamızda cevizin adem oğlu sıhhati ve bilhassa saç olmak suretiyle belirli başlı tesirlerinden ve nasıl yararlanılacağını siz değerleri okurlarımıza aktarmaya çalışıyoruz.
yeşil ceviz kabuğuDaha fazla kan ile beslenen saçlar ise daha da kuvvetli olarak dökülmeye karşı direnme gösterir. Bir tek saçlara yararlı bulunmayan ceviz, kalp kiriz rizikosunu aza indirgemek başta olmak suretiyle, karaciğer işlevlerini tertip etmede, teni temizleyerek siğil engelleyici yapısı yer almakta olup bir çok derde çare olmaktadır. Bu nedenden dolayı ceviz ve ceviz kabuğu şifalı ot uzmanlarının vazgeçemedikleri ürünler arasında yer almaktadır.

sponsorlu bağlantılar

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler