Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde sarılık nasıl geçer ve yenidoğan sarılığı evde nasıl tedavi edilir soruları son zamanlarda en çok aldığımız sorular arasında yer almaktadır. Yenidoğan bebeklerde sarılık değerleri hastalığın tedavisinde dikkat edilmesi gerekilen en önemli hususlardan birisidir. Bebeklerde sarılık değerleri kontrole dilmediği sürece hastalık ilerler ve durum bebeğin zorlu sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir. Sizlere bu konuda yardımcı olabilmek adına elimizden geldiğince evde sarılık nasıl tedavi edilir hususunda bilgi vermeye çalışacağız.

Yenidoğan sarılığı evde nasıl tedavi edilir

Yenidoğan sarılığı 2 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşen bir hastalık türüdür. Bu yüzden çoğu kişi yenidoğan sarılığını evde tedavi etmeyi tercih eder. Ancak yanlış bilinen bir husus ise yenidoğan sarılığının her zaman kendiliğinden geçmemesidir. Çoğu vaka süreç içerisinde kendiliğinden iyileşse de önemli olan yeni doğan bebeğin sarılık değerleridir. Çoğu kişi bu hastalıkla karşılaştığında doktora gitmemektedir. Yenidoğan sarılığı tedavisi

Her ne koşulda olursa olsun yenidoğan sarılığı evde tedavi edilememeli ve mutlaka uzman bir doktorlar görüşülmelidir. Sarılık değerlerinden birisi olan bilirubin seviyesi yüksek ise bebek fototerapi denilen florasan ışığı altında ışık tedavisine tabi tutulmalıdır. Bunun için ise sağlık kuruluşlarında özel lambalar kullanılmaktadır. Bu ışık bilirubini idrarda eriyebilecek bir şekle sokarak vücuttan atılmasını sağlar.

Yenidoğan sarılığına yakalanan çocuklarda dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey çocuğun iyi bir şekilde beslenmesidir. Sarılık hastalığına neden olan maddeler dışkı yoluyla atıldığı için çocuğunuzu mutlaka iyi beslemelisiniz.

Bazı durumlarda bilirubin değerleri aşırı şekilde yükselebilmektedir. Bu tip durumlarda bebeğin vücudundaki kan tamamen değiştirilir. Eğer kan değişimi yapılmazsa bebekte ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar.

Kısacası sarılık hastalığı kesinlikle evde tedavi edilmemelidir. Uzman bir doktorla görüşün ve doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulayın. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz. Yenidoğan sarılığı evde nasıl tedavi edilir hususunda sizlerde bildiklerinizi ve deneyimlerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler