Sponsorlu Bağlantılar

Yatmadan önce spor yapılır mı hususu uzun zamandan beri aklımı kurcalıyordu. Bu konuda yapmış olduğum araştırmalar sonucunda yatmadan önce spor yapılır mı? Hususuna dair edinmiş olduğun bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Uzmanlara bu soruyu yönelttim ve bazı uzmanların vermiş olduğu cevapları sizlerle paylaşıyorum.

– Eğer yatmadan önce çok yemek yemişseniz bu durumda uyumanız kalbinizi zorlayacaktır. Uyku esnasında meydana gelen ölümlerin büyük bölümü yatmadan önce yemek yemekten kaynaklanmaktadır. Bu tip bir durumla karşı karşıya gelmemek için yediklerinizi sindirmek adına yatmadan önce spor yapmanız gerekmektedir. Midenizi çalıştıracak ve sindiriminizi hızlandıracak hareketlere ağırlık vererek sindirim hızınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede zayıflamanız bile mümkündür.

– Eğer kalp hastalığı olan biriyseniz yatmadan önce spor yapmanız bedeninizin kasılmasına neden olabilir. Uyku halinde de yaşamış olduğunuz mevcut durumun farkında olmayacağınızdan bu durum kalp krizi geçirmenize neden olabilir. Bundan ötürü yatmadan önce bedeninizi aşırı derecede zorlayacak spor hareketlerinden uzak durmanızda fayda var. Eğer bulunduğunuz mesken müsaitse yatmadan önce yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş metabolizmanızın genç kalmasını sağlayacaktır.

Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar

18 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler