Sponsorlu Bağlantılar

Yatay geçiş, eğitim görmüş olduğu üniversiteden ayrılıp farklı bir üniversitede eğitim hayatına devam etmek isteyen başarılı öğrencilerin dahil oldukları bir uygulamadır. Yatay geçiş yapmak için gerekli olan not ortalamasını yakalayan öğrenciler yatay geçiş yapmak için dilekçe yazmak zorundadır. Yatay geçiş dilekçesi nasıl yazılır konusunda herhangi bir bilginiz yoksa sayfamızda yer alan yatay geçiş dilekçesi örneği imdadınıza koşacaktır.

Sizlerinde bildiği üzere yatay geçiş için dilekçe yazmak gerekiyor. Yatay geçişe başvuran arkadaşlarımız şimdiden bu yatay geçiş dilekçesi nasıl yazılır diye söylenmeye başlamıştır. Yatay geçişi genelde evine yakın olan üniversitelerde okumak isteyen veya sevgilisinin gittiği üniversitede okumak isteyen kişiler yapmaya çalışıyor. Yatay geçiş için ders başarı ortalamanız çok önemli bunu biliniz. Sizin gibi geçiş yapmak isteyenler olacaktır. İşiniz biraz zorlaşacak. Gerekli not ortalamasını yakaladıysanız makalemizin devamında yer alan dilekçe örneğini kendinize göre uyarlayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
yatay gecis dilekçesi örneği
Yatay geçil dilekçesi nasıl yazılır konusunda sizlere aktaracaklarımız bu şekilde. Yatay geçiş yapmaya karar vermeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Eğer sırf evinize yakın olması adına bir üniversite seçmek istiyorsanız hayatınızın hatasını yapabilirsiniz. Yatay geçiş sadece daha iyi bir üniversiteye gitmek için yapılmalıdır. Aksi takdirde geçiş gerçekleştikten sonra hatta mezun olduktan sonra bunun acısını ciddi anlamda yaşayacağınızı bilmenizi isteriz.

Bir anlık heves uğruna yapacağınız hatalar kariyer yaşantınızı ciddi anlamda etkiler. Bu nedenden dolayı özellikle eğitim öğretim yıllarınızda alacağınız tüm kararlar büyük önem arz eder. Hataya düşmemek adına derinlemesine bir araştırma yapıp bu doğrultuda yatay geçiş fikrinizi sorgulamanızı tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler