Sponsorlu Bağlantılar

Yardım eden kuruluşlar sayesinde zor durumda olan çok sayıda insan dertlerine derman bulabilmektedir. Zor durumda olan ancak nereden yardım alabileceğini bilmeyenler için yardıma muhtaç insanlara yardım eden kuruluşlar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Fakirlere yardım eden kuruluşlar olarak bilinseler de bu tarz kuruluşlardan destek almak için sadece fakir olmak gerekmemektedir. Çünkü zengin olup farklı sorunlardan dolayı da yardıma ihtiyacı olan çok sayıda insan bulunmaktadır. Yardıma muhtaç olmak kelimesi sadece parasal bazda algılanmayıp duygusal bazda da ele alınmalıdır.

Fakirlere ve evsizlere para yardımı yapan yani maddi destekte bulunan kuruluşların büyük bölümü ayrıca tutunacak bir dalı kalmamış olan kişilere psikolojik destekte de bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı içinizdeki gururu bir kenara bırakıp sorunlarınıza bir son vermek adına yardıma muhtaç olan kişilere yardım eden kuruluşlara giderek destek almanızı tavsiye ederiz.

Türkiye Deprem Vakfı: Bu kuruluşun gayesi zelzele evvelinde ve zelzele sonrasında alınacak tedbirler mevzusunda devlet içindeki firmalar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı aktiviteleri desteklemektir. Depreme karşı savunucu tedbirler alıp eğitim vermektir.

Akut: Akut’un ana gayesi dağ ve tabiat koşullarında husule gelecek olan kaza ve kaybolma vakalarında vatandaşlara muavenet etmektir. Zelzele, su baskını ve doğal afetlerde araştırma ve kurtarma çalışmaları yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı: Bu kuruluşun gayesi terk edilmiş, ihmal edilen ve diğer nedenlerden ötürü sokaklarda yaşamaya çalışan küçüklere sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği: Kimsesi bulunmayan, parasal ve içsel bakıma muhtaç olan ihtiyarlara muavenet edip muntazam yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır ve Dilsizler Cemiyeti: Bu kuruluşun gayesi ülke sınırları içerisinde yaşam süren duyma ve konuşma engelli kişileri ülkeye yarayacak fayda getirecek kişiler vaziyetine getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği: Bu kuruluşun gayesi çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu benzer biçimde hizmet veren alanlarda korunmakta olan evlatların desteğe muhtaç olan kişilerin farklı toplumsal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı: Bu kuruluşun gayesi vatanımızda iyi eğitilmiş insanlardan daha fazla olması için hizmet vermektedir. Ülkemizin kalkınmasında rolü olan önemli kuruluşlardan birisidir.

Eğer sıkıntılarınız maddi kaynaklıysa ve problemlerinizi sadece para çözecekse parasal destek almak adına ilinizde yer alan sosyal yardımlaşma merkezlerine danışın. Sosyal yardımlaşma merkezlerinde yer alan kişiler sizi detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra yardıma muhtaç olup olmadığınıza karar verecektir. Eğer gerçekten yardıma muhtaçsanız size yetkililer tarafından parasal yardım yapılacağına emin olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

5 Yorum Yapılmış.

 1. şeref diyor ki:

  Benim üç çocuğum var evim kira birde trafik kazası geçirdim ayağımda platin var kazadan dolayı bayağı yattım borcum üst üste birikti işin içinden çıkamaz oldum zengin hayır sahiplerinden yardım bekliyorum allah rızası için bir yardım eli uztın yuvamın dağılmasını istemiyorum allah rızası için ulaşın bana.

 2. Tuba Bekir diyor ki:

  Esim ceza evinde bir oglum var lutfen yardm bekliyorum. Çaresiz olmasam buraya hiç yazmazdım. Lütfen bana yardım edin çünkü yardıma muhtaç olan insanlardan birisi de benim.

 3. şeyma diyor ki:

  slm. iki çocuğum var birisi 1 birisi 3 yaşında yasları henüz küçük olduğu için çalışamıyorum onlara iyi bir gelecek sağlamak için sınava girdim ve Atatürk üniversitesi uzaktan eğitim sosyoloji yi kazandım suan eşimden ayrı babamlar ile birlikte kalıyorum babamın emekli maaşı var ama birey sayısı fazla babama yük olduğumu düşünüyorum teras katta bir odada kalıyoruz. 3 sedirimiz var çocuklarıma ait hiçbir şey yok çocuklarım için yardım talebinde bulunmak istiyorum babaların da bir desteğim yok sürekli cezaevine giriyor. buraya başvurmak bile çok ağırıma gidiyor ama çocuklarım için başka bir çarem yok…

 4. esra diyor ki:

  merhaba.kredi kartı borcum var.yaklaşık 4 sene önce maddi sıkıntıdan dolayı borçlandım ve şuan hacizlik oldum.borcumdan kurtulmak için dahada borçlandım ve 40 bin tl borcum var.çok zor durumdayım.yardımcı olurmusunuz

 5. Nurten diyor ki:

  Cok yoksulum para istemiyorum evime su akiyo duvarlarim yikiliyo evim kuf kokuyo cok eski biev 6 yasinda oglum var baba yardim edicek hasyirsever yokmu

16 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler