Sponsorlu Bağlantılar

Birçoğumuz bilgisayarımızda yer alan bilgilere üçüncü şahısların ulaşmaması adına bilgisayarımıza şifre koyarız. Windows oturum şifresi adı verilen bu şifre kimi zaman bizim isteğimiz olmadığı halde farklı kişilerin eline geçebilir. Bu tip durumlarda mağduriyet oluşmaması adına Windows oturum şifresini değiştirmek en mantıklı seçenektir. Windows oturum şifresi nasıl değiştirilir konusu daha önceden hiç şifre değişikliği yapmamış olan kişiler tarafından merak edildiğinden dolayı sizlere şifre değiştirme konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Windows oturum şifrenizi değiştirmek için birkaç adımdan oluşan işlemleri yapmanız gerekmektedir. Windows şifre değiştirme adımları maddeler halinde makalemizin devamında yer alıyor. Gelin oturum şifresini birlikte değiştirelim.

• Bilgisayarınız açık konumdayken CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynı anda basın ve açılan panelden administrator sekmesini seçin.
Windows oturum şifresi• Bu yöntem ile ilgili kısma ulaşamıyorsanız windowsunuzu açılırken f8 tuşuna basarak güvenli modülde açın. Sizlerinde gördüğü gibi sistem şifre istemedi.

• Başlat menüsünden çalıştıra girin, CMCD yazıp enter tuşuna basın.

• Açılan pencereye net user “şifresini unuttuğumuz oturum adı” “yeni şifre” yazınız.

Yaptığınız bu işlem sayesinde Windows oturum şifreniz değişecektir. Tekrardan şifre değiştirmek istediğiz zaman aynı adımları tekrarlamanız gerekmektedir.

sponsorlu bağlantılar

18 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler