Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan birisi de masaüstü simgelerinin büyümesidir. Windows 7 ekran simgeleri nasıl küçültülür diye merak edildiği için ilgi durumun çözümü hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Ekranda yer alan simgeler nedensiz bir şekilde büyüdüyse büyük ihtimalle Mouse orta tuşunu yanlış kullanmıştırsınız ve bu yanlış kullanım da simgelerin büyümesine neden olmuştur.

Windows 7 ortamında büyüyen masaüstü simgelerinizi klavyeden ctrl tuşuna basarak ve aynı anda Mouse orta tuşunu (makarasını) oynatarak küçültmeniz mümkün. Mouse hareketleri ile istediğiniz boyutu yakaladığınızda ilgili işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ayrıca küçülen simgelerin de büyütülmesi mümkündür.

Eğer Mouse hareketlerini yapmakta zorluk çekiyorsanız bilgisayarınızın masaüstüne gelin. Mouse sağ tuşuna basıp kişiselleştir menüsüne geçiş yapın. Açılan pencerenin sol kısmında yer alan görüntü sekmesini tıklayın. Karşınıza gelen penceredeki yüzdelik değerlerinden hangisi size uygunsa onu seçin. Bu sayede büyüyen masaüstünüzü küçültebilirsiniz.
windows
Windows 7 masaüstü büyüdü nasıl küçülür konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda sadece bu çözüm yollarına ulaşmış durumdayız. Eğer sizlerin bildiğiniz daha basit yöntemler varsa bu yöntemleri okurlarımızın yararlanması adına yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Windows 7 en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisidir. Sizlerde Windows 7 kullanıcısıysanız ve üstesinden gelemediğiniz problemler varsa bunları bizlere belirtmeniz durumunda elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler