Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 kullanıcıları, bilgisayarlarına açılış şifresi koyarak bilgisayar ortamında yer alan özel bilgilerine üçüncü şahısların ulaşmasını engelleyebilirler. Bilgisayarınızda özel şeylerin yer almasından dolayı sisteme kimsenin giriş yapmasını istemiyorsanız açılış şifresi sayesinde bu durumu hayata geçirmeniz mümkün. Windows 7 açılış şifresi nasıl koyulur sorusunu soran okurumuzun söylemlerinden yola çıkarak sizleri bu konuda aydınlatacağız.

Soru: Merhaba ben kadir. Ben bir Windows 7 kullanıcısıyım ve bir dertten muzdaripim. Bilgisayarım ulu orta bir yerde duruyor. Ve eve gelen herkes ben yokken bilgisayarımı açıyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Windows 7 ye açılış şifresi koyulduğunu duydum fakat win7 ye nasıl açılış şifresi koyabileceğime dair bir bilgim yok. Sizden istediğim Windows 7 ye açılış şifresi nasıl konulur hususu hakkında bilgi vermenizdir. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sayın kadir bey Windows 7 ye açılış şifresi koyabilmeniz için şunları yapmanız gerekmektedir.

* Başlat menüsünden kullanıcı bölümüne geçiş yapın.
* Kullanıcı hesapları menüsünde yer alan hesabınız için bir parola oluşturun bölümüne geçiş yapın.
* Olmasını istediğiniz şifreyi ilgili bölüme yazıp onayladıktan sonra parola oluştur diyerek şifreleme işlemini sonlandırın.
windowsWindows 7 sisteminde şifre oluşturma işlemi bu şekildedir. Açılış şifresi koyma konusunda daha birçok yöntem bulunsa da en kolay ve en etkili olan yöntem budur. Şifrenizin kırılmasından korkuyorsanız bilgisayarınızı komple şifreleyen programları da kullanabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler