Sponsorlu Bağlantılar

Veraset ilamı için gerekli belgeler hakkında bilgi istendiği gibi birçok kişi veraset ilamı nereden alınır, veraset ilamı nasıl alınır gibi soruları da sormaktadır. Sizlerinde bu hukuksal uygulamaya işiniz düştüyse makalemizin devamından veraset ilamı nasıl çıkarılır konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Veraset ilamı genel manada bir kişi öldüğünde üzerine kayıtlı mal varlığı varsa bu mal varlığının kime kalacağını ifade eden yani mirasçıların isimlerinin yer aldığı belgedir. Hukuksal alanda zorunluluğu olmasından dolayı bir kişi öldüğü zaman en fazla 1 ay içerisinde veraset ilamı çıkarılmalı ve gerekli mercilere teslim edilmelidir.

Veraset ilamı çıkaracak olan kişilerin resmi mercilere vermek üzere bazı evrakları çıkarması gerekmektedir. Bu gerekli olan belgeler sırasıyla şöyledir;

Veraset ilamı için gerekli belgeler

• Sulh ve Hukuk mahkemesine bir adet talep dilekçesi yazılması gerekmektedir

• Mirasçıların nüfus müdürlüğünden alınma nüfus kayıt belgeleri
Veraset ilamıİlgili evraklar tamamlandıktan sonra Sulh ve Hukuk mahkemelerine başvuru yapılır ve veraset ilamı çıkarılır. Kısa bir sürecin ardından başvuru yapan kişilere veraset ilamı verilir. Veraset ilamı için yapmanız gereken işlemlerin tamamı bu şekildedir. Aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Kısa Bilgiler

4 Yorum Yapılmış.

 1. cengiz diyor ki:

  Merhaba bundan 16 yil once babam vefat etti ama biz veresiyet ilami cikarmadik su anda cikarmak istiyoruz ve borcumuzu ogrenmek istiyoruz.biz su anda yurt disindayiz biz buradan borcunuz ne kadar oldugunu ogrenebilirmiyiz aca yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler.

 2. ZÜLAL ADEM diyor ki:

  Verdiğiniz yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim.

 3. OYTUN REMZİYE diyor ki:

  Buna yazıyı nasıl yazıyorsunuz. Gerçekten çok zahmetli bir iş.

 4. MAYIS AÇANGÜL diyor ki:

  Eğitim, savunma ve ekonomi milli olmalıdır, olmazsa Sevr gelir.

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc