Sponsorlu Bağlantılar

Veraset ilamı için gerekli belgeler hakkında bilgi istendiği gibi birçok kişi veraset ilamı nereden alınır, veraset ilamı nasıl alınır gibi soruları da sormaktadır. Sizlerinde bu hukuksal uygulamaya işiniz düştüyse makalemizin devamından veraset ilamı nasıl çıkarılır konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Veraset ilamı genel manada bir kişi öldüğünde üzerine kayıtlı mal varlığı varsa bu mal varlığının kime kalacağını ifade eden yani mirasçıların isimlerinin yer aldığı belgedir. Hukuksal alanda zorunluluğu olmasından dolayı bir kişi öldüğü zaman en fazla 1 ay içerisinde veraset ilamı çıkarılmalı ve gerekli mercilere teslim edilmelidir.

Veraset ilamı çıkaracak olan kişilerin resmi mercilere vermek üzere bazı evrakları çıkarması gerekmektedir. Bu gerekli olan belgeler sırasıyla şöyledir;

Veraset ilamı için gerekli belgeler

• Sulh ve Hukuk mahkemesine bir adet talep dilekçesi yazılması gerekmektedir

• Mirasçıların nüfus müdürlüğünden alınma nüfus kayıt belgeleri
Veraset ilamıİlgili evraklar tamamlandıktan sonra Sulh ve Hukuk mahkemelerine başvuru yapılır ve veraset ilamı çıkarılır. Kısa bir sürecin ardından başvuru yapan kişilere veraset ilamı verilir. Veraset ilamı için yapmanız gereken işlemlerin tamamı bu şekildedir. Aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler