Sponsorlu Bağlantılar

Mal varlığı ne kadar sorgulama ve mal varlığı öğrenme konuları artık e-devlet sistemi sayesinde çok kolay. Mal varlığı nasıl öğrenilir, üzerime kayıtlı araç var mı ve üzerime kayıtlı şirket var mı gibi sorular artık kısa süre içerisinde cevaplanabilmektedir. Verdiğimiz bağlantıları kullanarak üstüme kayıtlı mal varlığı var mı gibi konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Arsalar, evler ve araçlar tapu kapsamına girdiğinden dolayı e-devlet şifrenizi kullanıp tapu sorgulaması yapmanız durumunda üzerinize kayıt edilmiş olan her şey hakkında detaylı bilgi edinmeniz mümkün.

Mal varlığı sorgulama sisteminin bu denli kolaylaştırılmış olmasının temel sebebi özellikle kaçakçıların insanların haberleri olmadan üzerlerine araba almaları ve yine aynı şahıs üzerinden almış oldukları bu arabaları satmalarıdır. Birçok kişi bu tip işlemlerde adının geçtiğini bilmediği halde suçlu olarak gözaltına alındığından dolayı yaşanan mağduriyetleri giderebilmek adına mal varlığı öğrenme sistemi halkın kolay bir şekilde yararlanabileceği e-devlet bünyesine dahil edilmiştir.
mal varlığı sorgulama öğrenme
Üzerime kayıtlı neler var ve mal varlığı sorgulama öğrenme konusunda bilgi almak için GİRİŞ yapınız. Sistemden yararlanabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bu güne kadar e-devlet şifresini gereksinim duymadıysanız en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi alabilirsiniz.

NOT: Üzerinizde size ait olmayan mal varlıklarına rastlamanız durumunda ileride yasal sorumluluklar almamak adına en kısa zaman içerisinde ilgili birimlere başvuru yaparak durum hakkında bilgilendirme yapmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. filiz toprak diyor ki:

    üzerime kayıtlı araç var mı konusunda bilgi almam gerekiyor. Zamanında bir kişi üzerime araç almıştı. Bu aracın halen üzerimde olup olmadığını merak ediyorum.

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler