Sponsorlu Bağlantılar

Birçok kişinin uykusuzlukla mücadele etmesi üzerine bu yazı dizimizde uyku getiren şifalı bitkilere yer vermek istedik. Sizlerde uyumakta zorluk çekiyorsanız genel olarak çay olarak tüketilebilecek uyku getiren şifalı bitkiler yazımızın devamında yer almaktadır. Uyku yapan bitkiler ve uykusuzluğa iyi gelen bitkiler mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken ürünlerdir. Bu ürünleri dengesiz olarak kullanmanız çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir.

Uyku Getiren Şifalı Bitkiler, Uykusuzluğa Ne İyi Gelir

Şerbetçiotu: Özellikle menopoz dönemindeki birçok bayan uyuyamamaktan şikayetçidir. Eğer sizinde uykusuzluğunuz bundan kaynaklanıyorsa şerbetçiotunu çay olarak tüketmeniz uyku sorunlarınızın ortadan kalmasını sağlayacaktır.

Oğulotu: Çay olarak tüketilen oğulotu özellikle uyku sıkıntısının aşırı sinirlenmekten kaynaklanan kişilerde olumlu sonuçlar verdiği tespit edilmiştir. Oğulotu özellikle sinirlerin yatışmasına ve kişinin rahatlamasına vesile olan bir bitkidir.Uyku getiren bitkiler

Kediotu: Uyku yapan bitkiler içerisinde en tesirli olan bitki kediotudur. Hiçbir şeyde şifa bulamadıysanız kediotu en kısa zaman içerisinde uyku probleminizi ortadan kaldırır. Ancak kediotunu periyodik olarak kullanırsanız olumlu sonuç alabilirsiniz.

Kereviz Sapı: Diğer bitkilere oranla etkisi biraz düşüktür. Eğer kereviz sapını çiğ olarak tüketirseniz bir süre sonra uykunuzun düzene girdiğine tanıklık edebilirsiniz.

Genel olarak bizlerin bildiği uyku getirmeye yönelik olan bitkiler bunlardır. Bu bitkileri mutlaka doktor desteği ile kullanınız. Hepinize düzenli uykulu bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler