Sponsorlu Bağlantılar

USB disk yazma koruması nasıl kaldırılır konulu makalemize hoş geldiniz. Özellikle internet kafelerdeki bilgisayarlara virüs bulaşmaması için disk yazma özellikleri kapatılmaktadır. Kullandığınız bilgisayar disk yazmaya karşı korunduysa USB flash bellerinize veri depolama işlemi ya da veri okuma işlemi yapamazsınız. Bu durumdan muzdarip olan takipçilerimize yardımcı olabilmek adına disk yazma koruması nasıl kaldırılır hususunda bilgi vermek istiyoruz.

USB Disk Yazma Koruması Nasıl Kaldırılır

Disk yazma koruması bilgisayarın regedit kısmından deaktif edilebilinecek bir durumdur. Peki, regeditten disk yazma koruması nasıl kaldırılır?

Disk Yazma Koruması KaldırmaBaşlat > Çalıştır > regedit yazıp enter tuşuna basın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmında sağ tarafta WriteProtect‘i göreceksiniz. Onu çift tıklayın ve oradaki 1 değerini 0 yapın ve kapatın. Artık USB belleğinize dilediğiniz gibi kopyalama yapabilirsiniz.

Bu işlemin ardından yaşamış olduğunuz problemlerin ortadan kalkmış olması gerekmektedir. Disk yazma koruması nasıl kaldırılır hususunda sizin bildikleriniz varsa bunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler