Sponsorlu Bağlantılar

Makine mühendisi maaşları, 2015 mühendis maaşları ve kimya mühendisi maaşları gibi konular şu anda mühendislik okuyan ya da mühendislik mesleğini seçmek isteyen kişiler tarafından merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Endüstri mühendisi maaşları, devlette mühendis maaşları ve çevre mühendisi maaşları gibi daha birçok konuda makalemizden bilgi edinebilirsiniz.

Mühendislik ülkemiz coğrafyasında her geçen gün önemini kaybeden meslek dallarından birisidir. Bunun temel sebebi neredeyse her üniversitenin bünyesine mühendislik bölümünü dahil etmesidir. Çok sayıda mühendislik mezununun olmasından dolayı arz talep dengesi bozulmuş durumda. Önlem alınmaması durumunda 2-3 sene içerisinde işsiz mühendis sayısında bir hayli artış olması beklenmektedir. Devlette mühendis alımına sınırlama getirdiğinden dolayı emin olun seyyar satıcılık yapan mühendis sayısı da bir hayli artmış durumda.
mühendis maaşları
Her şeye rağmen güzel işler bulan mühendislerde vardır ancak güzel mevkilerde olan mühendislere bakıldığında bu kişilerin. İTÜ, ODTÜ, Boğaziçi ve Yıldız Teknik gibi üniversitelerden mezun oldukları görülmektedir. Bu üniversiteler dışında yer alan üniversitelerin popülerliğinin bir hayli düşük olduğunu bilmenizi isteriz.

2015 Mühendis Maaşları

Makine Mühendisi: 1250-2300 TL

Bilgisayar Mühendisi: 1400-2500 TL

Gıda Mühendisi: 1000-2100 TL

Endüstri Mühendisi: 1400-3000 TL

Teknoloji Mühendisi: 1200-1800 TL

Elektrik Elektronik Mühendisi: 1600-4000 TL

Çevre Mühendisi: 1000-1300 TL

Bunların tamamı çevremizden edindiğimiz bilgilerdir. Elbette daha çok veya daha az alanlar vardır fakat piyasa ortalaması bundan ibarettir. İlerleyen yıllarda verilen maaşların piyasa ekonomisine oranla daha da düşmesini beklemekteyiz. Bu beklentimizin temel sebebi piyasada çok sayısı işsiz mühendisin yer alıyor olmasıdır. Ahmet olmazsa Mehmet olur anlayışının yavaş yavaş mühendislik sektörüne de girdiğini bilmenizi isteriz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler