Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell kullanıcıları, hem faturalı hatlarından hem de TL yüklemeli hatlarından Turkcell kullanıcı olan kişilere TL gönderimi yapabilmektedir. Turkcell TL aktarma nasıl yapılır konusu bilinmediğinden dolayı bu makalemizde bu konuyu ele almak istedik. Turkcell TL nasıl gönderilir diyorsanız sayfamızdan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Turkcell hat kullanan aboneler cep telefonlarının mesaj kısmına TL göndermek istedikleri kişinin numarasını 10 haneli olarak yazıp bir boşluk bırakarak göndermek istediği TL miktarını yazması yeterli. Mesajı 2277′ye göndermeniz gerekiyor. 8075 sesli yanıt sistemini de kullanabilirsiniz. Bu işlem için sizden 2 TL alınıyor. 1 ay içerisinde en fazla 250 TL gönderebiliyorsunuz. Tek seferde ise en az 5, en fazla 70 TL transfer edebiliyorsunuz.

Örnek mesaj: 5449999999 10 yazıp, 2277′ye gönder

Turkcell kullanıcılarının mağdur olmaması adına TL gönderimine aylık sınırlama getirilmiştir. Yani ne kadar paranız olursa olsun 1 ay içerisinde devredebileceğiniz TL miktarı sınırlıdır. Bu yüzden TL gönderirken bu sınırı göz önünde bulundurmanızı ve TL aktarımı yapmanızı tavsiye ederiz.

Turkcell TL transferi özel bir şifre gerektirmediğinden dolayı telefonunuzu eline alan her kişi TL transferi yapabilir. Sizden habersiz bakiyenizden transfer yapılmasını istemiyorsanız güvenmediğiniz kişilere telefonunuzu vermemenizi tavsiye ederiz. Gönderim sonrasında bakiyenizden TL düştüğü zaman maalesef yapabileceğiniz pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Böyle bir şey başınıza gelirse hakkınızı sadece yasal yollar ile arayabileceğinizi bizlemenizi isteriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

2 Yorum Yapılmış.

  1. ömer doğan diyor ki:

    yaşım oldu 30 halen şu cep telefonunu adam gibi kullanamıyorum. Hatun kontör gönder dio

  2. mahsun diyor ki:

    Açıklayıcı bilgi için teşekkürler

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc