Sponsorlu Bağlantılar

Bu yıl çok sayıda edebiyat öğretmeni ataması yapılacağı açıklandı. Bundan dolayı Türkçe öğretmenliği bir anda en popüler öğretmenlik bölümlerinden birisi haline geldi. Devlet okullarında çok sayıda edebiyat öğretmeni açığı olduğundan dolayı yakın zaman içerisinde binlerce edebiyat öğretmeninin atamasının yapılması bekleniyor. Tabii ki eğitim alanında diğer bölümlerde de çok sayıda açık bulunmaktadır. Eğitime olan destek her geçen gün arttığından dolayı öğretmenlik mesleğinin en gözde mesleklerden birisi haline gelmesi beklenmektedir. Uzun zamandan beri KPSS sınavına giren ancak atanamayan bir kişiyseniz bu yıl yapılacak atamalar sizin için büyük bir fırsat olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Edebiyat yani Türkçe öğretmenliği mezunu olup henüz atanamamış olan kişiler KPSS taban puanları hakkında bilgi istemektedir. Gün içerisinde bu konu hakkında çok sayıda mesaj alıyoruz. Bu nedenden dolayı sizlere sorulan bir soru üzerinden cevap vermek niyetindeyiz.

Takipçi Sorusu: Türkçe (Edebiyat) öğretmenliği Kpss Taban Puanları Kaçtır. Bu yıl kpss sınavına girecem denemelerden 76 falan yapıyorum ama hocaların kpss sınavında daha yüksek alacağımı soruların dershanede daha zor olduklarını söylüyorlar. Geçen yılın kpss türkçe öğretmenliği taban puanını öğrenmem mümkünmü şimiden teşekkür ederim.

Verilen Cevap: Sayın takipçimiz 76 kpss puanına işiniz biraz zor en az 85 üstü bir puan almalısınız ki atamanız yapılsın ayrıca kadroda açılması gerekiyor. Hakkınızda hayırlısı Allah yardımcınız olsun. 1 Haziran 2011 Öğretmenlik Atamalarında Türkçe Öğretmenliği Atamalarında Oluşan Taban Puan: 84,076

Edebiyat öğretmenliğinin KPSS taban puanları bu şekildedir. Alımların artması durumunda taban puanlarda düşüş yaşanması bekleniyor ancak her yıl çok sayıda mezun olduğundan dolayı bir süre sonra KPSS taban puanlarında ciddi derecede artış olacağı aşikardır. Bu nedenden dolayı ilk alımlarda yerleşmeye bakmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

2 Yorum Yapılmış.

  1. Türk Çe diyor ki:

    edebiyatla Türkçe aynı mı!!! hayret bir şeysiniz ya

    • admin diyor ki:

      aynıu sayılır heuheuehue kimisi böyle arama yapıyor yapacak bişi yok

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc