Sponsorlu Bağlantılar

Bayrağımızın rengini ve şeklini nasıl aldığı ile ilgili görüşler ortaya atılmaya devam etse de sizlere Türk Bayrağı nasıl oluşmuştur yani rengini ve şeklini nasıl almıştır hususunda en gerçek bilgileri sunmaya devam edeceğiz. Bayrağımız rengini ve şeklini nereden almıştır konusun her Türk evladının en çok merak ettiği hususular arasında yer almaktadır.

Birçok ülke bayrağının herhangi bir hikayesi yokken bizim bayrağımızın dilden dile dolaşan hikayesi ve büyük bir geçmişi bulunmaktadır. Bayrağımızın rengini ve şeklini nasıl aldığı ile ilgili birkaç görüş bulunduğu için sizlere bu görüşleri de sunacağız ancak öncelikle gelin doğru bilgilere birlikte göz atalım.

Bayrağımız Rengini Şeklini Nasıl Nereden Almıştır

Türk Bayrağımız Kosova savaşı sırasında oluşmuştur. Yerde biriken kan göletinin üzerine ay ve yıldızın yansıması ile tayin edilmiştir. Kosova savaşı sırasında gökyüzünde ay ve yıldızın nasıl olduğuna dair tarihsel resimlere makalemizin devamından ulaşabilirsiniz. Makalemizin devamında yer alan resimler günümüz teknolojisi kullanılarak elde edilmiştir. Mevcut teknolojilerden yararlanarak geçmiş yıllarda ilgili tarihlerde ayın nasıl göründüğü ve yıldızların nasıl konumlandığı hakkında bilgilere ulaşmak bir hayli kolaydır.

Türk Bayrağı Nasıl Oluşmuştur Resimli Anlatım

türk bayrağı rengini şeklini nasıl aldı

türk bayrağı rengini şeklini nasıl aldı

türk bayrağı rengini şeklini nasıl aldı

türk bayrağı rengini şeklini nasıl aldıBayrağımız rengini ve şeklini nasıla aldı hakkındaki görüşler bu şekildedir. Sizlerinde bayrağımızın oluşumuyla alakalı net düşünceleriniz varsa bu düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. büşra bilal diyor ki:

    sosyal bilgiler ödevine çok ama çok yardımcı oldu ALLAH Razı Olsun

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler