Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde her gün neredeyse 70 kişi hayatını trafik kazaları sonucunda kaybetmektedir. Trafik kazalarını azaltmak adına alınacak birkaç önlemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu önlemlere dikkat edilmesi durumunda trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının azalacağı inancındayız.

Trafik Kazalarını Önlemek için Alınacak Önlemler

– Bazı kara yolları çok dar ve tip kara yollarında yaya yolu bulunmamakta. Bu tip bir durumla karşı karşıya kalmanız durumunda etrafta bulunan banketler üzerinden yürümeye özen gösteriniz.

– Trafik ışıklarının olmadığı yerlerde üst geçitleri kullanınız. Eğer varsa trafik polislerinin bulunduğu noktalardan karşıdan karşıya geçiniz. Bazen bilinçsiz sürücülerden dolayı kimi zaman trafik ışıkları ihlal ediliyor. Bundan ötürü ülkemizde trafik ışıklarına pek güven olmuyor.

– Kaldırımları ve yaya geçitlerini kullanırken daima sağ tarafı kullanmaya özen gösteriniz. Biraz iç kısımdan yürümeniz yaşanacak bir olumsuzlukta hayatınızın kurtulmasını sağlayabilir.

– Karayolu üzerine trafik akışının zorlanmasına neden olacak objeleri yol ortasında bırakmayınız. Sürücünün bu objeler yüzünden sürüş hakimiyetini kaybetmesi kazaların yaşanmasına neden olur.

– Etkin bir sürücüyseniz kavşaklardan geçerken hızınızı düşürmeye özen gösteriniz. Trafik kazalarının büyük kısmı kavşaklara yüksek hızla girilmesinden kaynaklanıyor.

– Alkollü olmanız durumunda kesinlikle araç başına geçmeyiniz.

– Trafik işaretlerinin anlamlarını iyice ezberleyip sürüş esnasında bu kurallara uymaya özen gösteriniz.

– Önünüzde bir araç varsa takip mesafesini korumaya özen gösteriniz.

Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz. Alınacak önlemler emin olun çok sayıda kişinin hayatını kurtaracaktır.

sponsorlu bağlantılar

15 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler