Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Trafik ceza puanı ne zaman silinir? Yaşamını şoförlük mesleğinden kazanmış olduğu aylıkla sürdüren birisiyim. Trafikte almış olduğum ceza puanlarının 100’e ulaşmasından dolayı ehliyetime el koyulmuş durumda. Başka bir geçim kaynağımızın olmamasından dolayı ev halkı perişan olmuş durumda. Çocuklarımı okula gönderemeyecek duruma geldim. Ehliyetimin geri verilmesini istiyorum. Ceza puanların ne zaman silinir?

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle geçmiş olsun. Trafikte almış olduğunuz ceza puanları her yeni yılsa silinmekte. Yeni yılı geçeli 2 ay olmasına rağmen bu kadar ceza puanını nasıl aldınız anlamış değişim doğrusu. Bence kısa sürede kendinize yeni bir iş bulmaya çalışın. Ceza puanınız ancak önümüzdeki yılın başında silinir. Bizi yanlış anlamanızı istemeyiz sormuş olduğunuz soruya elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık.

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama işlemi

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

4 Yorum Yapılmış.

 1. metin diyor ki:

  24.02.2012 yılında 51/2-a maddesine göre 10 ceza puanı aldım 22.01.2013 yılında ise yine 51/2-a maddesine göre 10 ceza puanı daha aldım bir önceki 10 ceza puanı silinirmi yoksa bu son ceza puanı ile yenilenirmi.

 2. rıdvan diyor ki:

  Sayın admin Yeni yılda silinmekte diyorsunuz fakat benım 20 puan ehlıyetıme cezam var 2012 mayıs ayından kalma ve 03/01/2013 tarıhınde baktım fakat sılınmemıs ceza puanları ?

  • admin diyor ki:

   Bunun için il trafik müdürlüğüne müracat edin.

  • erdal diyor ki:

   rıdvan bey ceza puanı yeni yılda deyil cezayı aldığın tarihten itibaren bir yıl sonra siliniyor yani 2012 mayısta 20 puanın gitmişse 2013 mayısta 20 puanın geri gelir. selamlar…

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc