Sponsorlu Bağlantılar

Toki evlerine nasıl başvuru yapılır ve Tokiye nasıl müracat edilir konulu makalemize hoş geldiniz. Ev alma umuduyla yanıp tutuşan birçok kişi umut kapısı olarak Toki evlerini görmektedir. Siz değerli takipçilerimiz için Tokiye ev almak için nasıl başvuru yapılır hususunu inceledik ve elde etmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Ev almayı düşünüyorsanız ve ödeme seçenekleri olarak taksitlendirme yapmak istiyorsanız Toki evleri tam sizlere göre. Birçok bankayla anlaşan Toki size kredi alma konusunda da yardımcı olacaktır. Gelin Tokiye müracaat nasıl yapılır birlikte göz atalım.

Toki Evlerine Nasıl Başvuru Yapılır, Tokiye Nasıl Müracaat Edilir

Toki belirli bir bölgede ev yapmaya başladığı zaman Toki’nin aramış olduğu şartları karşılamanız durumunda Toki evlerine toplu konut idaresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Her toplu konutun yapıldığı bölgede Toki başvuru merkezleri bulunmaktadır. Toki başvuru merkezlerine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Tokiden ev almak için hangi şartları taşımanız gerekiyor? Toki başvuru şartları hakkında bilgi sahibi değilseniz yazımızın devamından Toki başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Toki Toplu Konut Başvuru Şartları

Toki Başvuru• T.C (Türkiye Cumhuriyeti) vatandaşı olmak.

• Toki evlerinin yapıldığı şehirde en az 1 senedir ikamet ediyor olmak ve bu projenin hayata geçirilmiş olduğu şehrin nüfusuna kayıtlı olmak.

• Tokiden daha önce konut alınmamış olması veya kredi alınmamış olması gerekmektedir. Bu uygulamadan şehit aileleri Mamuller, dul ve yetimler muaf tutulmuştur.

Toki evlerine başvuru yapanların tapuda üzerine kayıtlı konut olmaması gerekmektedir.

• Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir

• Toki evlerine başvuru yapan kişilerin aylık ortalama geliri 2600 TL’nin üzerinde olmamalı. Ancak İstanbul gibi büyük şehirlerde bu limit 3600 TL gibi rakamlara çıkmaktadır.

• Bir haneden sadece bir kişi başvuru yapabilir. İkinci ir kişi başvuru yaparsa başvurusu kabul edilmemektedir.

Şimdiden evinizde mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmenizi temenni ederiz. Daha detaylı bilgi için toplu konut idaresinin resmi sitesine göz atabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler