Sponsorlu Bağlantılar

Termodinamik çözümlü sorular makine mühendisliği okuyan takipçilerimize yardımcı olmak adına hazırlandı. Termodinamik Yunus Çengel soru çözümleri makalemizin devamında yer almaktadır. Sayfamız içerisinde yer alan bağlantıları kullanarak Yunus Çengel termodinamik kitabının Türkçe soru çözümlerine ulaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Yunus Çengel Beyin hazırlamış olduğu kitap içerisinde yer alan sorular profesyonelce hazırlanmış olduğundan dolayı birçok kişi bu soruları çözmekte zorlanmaktadır. Verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak termodinamik alanında daha başarılı olacağınızı düşünmekteyiz.

Termodinamik kanunlarını görsel destekler ile açıklayan kişinin bir Türk olması gerçekten gurur verici. Mühendislik öğrencilerinin en çok zorlandığı derslerden birisi olan termodinamiğin çözümlü sorularını sizlerle paylaşmaya karar verdik. Yunus çengelin kitap arkasındaki soruları içermektedir. İlk başta kendiniz çözmeye çalışın. Çözemediğiniz noktalar kitaptan yararlanmanızı öneririz. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.
Yunus Çengel termodinamik çözümleriYunus çengelin termodinamik kitabının çözümlerini soru çözümleri bağlantısından PDF formatında indirebilirsiniz. Hepinize eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

14 Yorum Yapılmış.

 1. AykutAKTAŞ diyor ki:

  5. baskı var elımde. kıtap gerçekten güzel yanlız suan sıteler de ve fakultelerdekı arkadaslarımın elınde olan bır çözüm kıtabı var ve bastan sagma yapılmış gıbı duruyo. 2. baskıya göre yapılmış ve soru numaraları tutmuyor. sımdı ıse çözümlerın 5. baskıya göre olanını indirdim onda da baslıca problem var ama sanırsam oda gerçek çözüm kitabı. artık türkçeye çevirip yararlanıcaz. teşekkürler site ekibi ve kitap hazırlayan hocalarımıza. saygılar…

 2. emre bilengaz diyor ki:

  Termoedinamik denildiği zaman akla gelen ilk isim şüphesiz Yunus Çengel Beydir. Kendisi sayesinde bir zamanların en korkulu dersi olan termodinamik dersini çok sevmiş durumdayım hatta termodinamik üzerine kariyer yapıp üniversitede kalmayı düşünüyorum. Bu alanda terfi etmek zor diyolar ama çalışmayı elden bırakmayacağım. Ayrıca termodinamik soruları ve cevapları hakkında böyle bir doküman sunduğunuz için teşekkür ederim.

 3. muhammet özer diyor ki:

  Şifreyi nasıl öğrenebilirim acaba yardımcı olabilecek birileri var mı ?

 4. kurby diyor ki:

  şifre ne söyleyebilirmisiniz ?

 5. ayse diyor ki:

  bana da şifreyi verebilir misiniz ?

 6. gökhan diyor ki:

  bu ders notlarının şifresini bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba ?

 7. İsmail Alper diyor ki:

  Bu notu yazan kişinin emeğine sağlık. 132 sayfalık emek vermiş. Teşekkür Ederim.

 8. hicran diyor ki:

  banada şifre lazım vereblirmisiniz lütfen?

 9. Berkant YAZICIER diyor ki:

  dosyayı açabilmemiz için gereken şifre nedir açaba..verebilecek arkadaşımız varmı?

 10. kader yunus diyor ki:

  Didem şifre doğru bende açıyor sen yapamadın sanırım.

 11. didem sağlam diyor ki:

  sizin son olarak verdıgınız sıfrede hata verıyo :(

 12. didem sağlam diyor ki:

  dosyayı acabılmem ıcın şifre gereklı şifre ne acaba solermısınız?

 13. kurşun kazım diyor ki:

  Yunus çengelin kitabı gerçekten çok başarılı. Doğru öğrendiğim kadarı ile o kitapteki resimleri gazetelerden toplayıp bir araya getirmiş ve kitabın oluşmasına katkı sağlamış.

17 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc