Sponsorlu Bağlantılar

Yeni sistem dahilinde ortaokul öğrencileri artık merkezi sınav adında bir sınava tabi tutulacak ve bu sınavlardan almış oldukları puanlara göre liselere yerleştirilecekler. Merkezi sınav test mi olacak ve merkezi sınav klasik mi olacak gibi konular öğrencilerin en çok merak ettikleri arasında yer aldığından dolayı dilimiz döndüğünce sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu yıl ilk defa 8. Sınıflara uygulanacak olan TEOG sınavı muallakta kalmış durumda. Öğrenciler ilk kez bu tarz bir sınava tabi tutulacak olmalarından dolayı bir hayli heyecanlı. 6 dersten toplamda 12 sınava girilecek ve alınan puanlar öğrencilerin kaderini belirleyecek. Merkezi sınava katılacak olan tüm öğrencilere şimdiden başarılar dileriz. Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük, Din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere 6 dersten sınava girilecek.

Yapılacak olan merkezi sınav test şeklinde yapılacak. Toplamda 4 şıkkın yer alacağı soruları herkesin doğru cevaplamasını temenni ederiz. Merkezi sınav sisteminin getirilmesinin temel sebebi dershanelerin etkinliğini ortadan kaldırmaktır. Okul dersleriyle akalı soruları yer verilecek olmasından dolayı öğrencilerin daha az zorlanacağını ve eğitimde kalite standartlarının yükseleceğini tahmin etmekteyiz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler