Sponsorlu Bağlantılar

2015 TBMM’de kaç milletvekili var ve 2015 Meclisteki milletvekili sayısı konulu makalemize hoş geldiniz. Ülkemizde bulunan TBMM’de kaç milletvekili olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamından parti dağılımlarına göre milletvekili sayıları hakkında bilgi edinebilirsiniz. 2015 yılına girilmesiyle birlikte yaşanan olaylar sonucunda milletvekili sayısında yaşanan istifalar neticesinde azalma meydana gelmiştir. Olayların her geçen gün büyüyor olmasından dolayı önümüzdeki günlerde de istifaların devam etmesi bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde toplamda 550 milletvekili bulunmaktadır. Günümüzde tek partili iktidar söz konusu olup en önce muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Gelin listemizde yer alan partilerin milletvekili sayılarına göz atalım. Eğer gözümüzden kaçan bir ayrıntı varsa bu hususta yorum yapıp bizleri aydınlatabilirsiniz.

TBMM’de Kaç Milletvekili Var?

Adalet Ve Kalkınma Partisi 326
Cumhuriyet Halk Partisi 135
Milliyetçi Hareket Partisi 53
Barış Ve Demokrasi Partisi 36
Bağımsız Milletvekili 1
Türkiye Partisi 1
Meclisteki Milletvekili Sayısı
Son zamanlarda yaşanan yolsuzluk olayları nedeniyle TBMM bünyesinde yer alan bazı milletvekilleri istifa etmiştir. İlerleyen günlerde yeni istifaların yaşanması durumunda sizlere meclisteki milletvekili sayısı hakkında net bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

sponsorlu bağlantılar

13 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler