Sponsorlu Bağlantılar

Tavuklar her gün nasıl yumurtlar ve tavuklar ne zaman yumurtlar? Bahçeli evimiz var sağlıklı beslenmek adına kendi yumurtamı kendim üretmek istedim ve 10 tane tavuk aldım. Aradan 15 gün geçmiş olmasına rağmen tavukların hiçbirisi yumurtlamıyor. Tavuklarımın her gün yumurtlamasını istiyorum. Tavuklar her gün nasıl yumurtlar ve tavuklar nasıl yumurtlar hususunda bilgi verirseniz gerçekten çok memnun olurum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Sayın takipçimiz doğal beslenmek adına böyle bir şeye karar vermenizi çok güzel. Yalnız kendi sağlığınız için kuş gribi gibi hastalıklara dikkat etmenizi öneririz. Tavuklarınız yeni bir yere geldikleri için yumurtlamaya başlamadan önce kümese alışmalıdırlar. Kümese alıştıktan sonra yumurtlamaya başlarlar. Ayrıca mevsim geçişlerinde ve tüy değişimlerinde tavuklar yumurtlamaz bu dönemlerde tavuklarınızın yumurtlamasını beklemeyin. Tavuklarınıza aşırı derecede mısır vermeyin. Mısır tavuk bünyesinde yağlanmaya ve bunun neticesinde yumurtlamamaya neden olur. Bünyesinde aşırı yağ bulunduran tavuklar nadir yumurtlarlar.

Yumurtanın besin değeri

yumurtanın besin değeri

Bu arada almış olduğunuz tavukların etlik mi yoksa yumurtalık mı olduğunu araştırınız. Aldığınız tavuklar etlik tavuksa yumurtlamaya bilirler. Aklınıza takılan diğer soruları bizlere sormaya çekinmeyin. Hepinize sağlıklı bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

2 Yorum Yapılmış.

  1. IRAZ-CA * AKİF diyor ki:

    Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder, hem kendini… Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini.

  2. TEVFIK HÜLYA diyor ki:

    Tek hayalim sen oldun ve hayallerim artık gerçek oldu seninle bir ömür boyu yaşamaya yeminliyim sensizlik bana haram olur sevgilim, teşekkür ederim bana hayllerimi verdiğin için birtanem..

11 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc