Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Tahrik sonucu adam öldürmenin cezası nedir? ilk okul arkadaşımın birini öldürdüğünü öğrendim almanyadan geldim ve onuda ziyarat etmek istiyordum. Kanunen tahrik sonucu adam öldürmenin cezası nedir öğrenmem mümkünmü? Arkadaşıma çok üzülüyorum :(

Cevap: MADDE 29. – (1) Haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında suç işleyen kimseye, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine onsekiz yıldan yirmidört yıla ve müebbet hapis cezası yerine oniki yıldan onsekiz yıla kadar hapis cezası verilir. Diğer hâllerde verilecek cezanın dörtte birinden dörtte üçüne kadarı indirilir.

Adam öldürmek ciddi anlamda vicdan muhasebesinin yapılmasına neden olacak bir eylemdir. Bu suçu işleyen kişilerin ömürleri boyunca rahat uyuyamadıkları, sürekli olarak akıllarına ölen kişilerin yüzlerinin geldiği bilinmektedir. Karmaşık bir gelecek ve acı dolu bir hayat yaşamak istemiyorsanız sabrı elinizden bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Dinimize göre bir kişiyi öldüren kşi tüm insalığı öldürmüş kadar günah işlemiş olur. Canınıza ve namusunuza kasıt olmadığı sürece bir kişinin canını almanız İslam dinine göre yasaklanmıştır. İnsan Allah’ın en büyük mimari eserlerinden birisidir. İnsana zarar vermek Allah’a zarar vermektir. Bu yüzden kesinlikle aklınızda böyle bir şey varsa bu kötü duygulardan uzaklaşın. Her daim pozitif ve insancıl bir karaktere sahip olmak için çabalayın. Sabırlı olduğunuz sürece kazanan siz olacaksınız. Yüce Allah’ımız rahmetini üzerinizden eksik etmesin.

sponsorlu bağlantılar

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler