Sponsorlu Bağlantılar

Su üzerinde ne çok kimyasal analizler yapılan sıvı maddelerden birisidir. Okul sıralarında yer alan öğrencilerin de zaman zaman suyu gözlemlemeleri istenmektedir. En çok yapılan gözlemleme suyun donma noktası üzerindendir. Bu nedenden dolayı çok sayıda kişi suyun donma derecesi kaçtır diye merak eder durur. Eğitim konusunda bu bilginin her daim karşınıza çıkması muhtemel olduğundan gelen duyun donma noktası kaçtır öğrenelim.

Suyun donma derecesi neredeyse kimya derslerimizde çıkan problemlerin çoğunda karşımıza çıkan bir bilgidir. Suyun donma noktası suyun deniz seviyesine göre konumuna göre değişikliğe uğramaktadır. Aynı şekil suyun kaynama noktası da deniz seviyesinden yüksekliğe göre değişim göstermektedir.

Deniz seviyesindeki bir suyun donmaya başlama noktası 0 derecedir. Deniz seviyesindeki bir miktar suyun kaynama derecesi ise 100 santigrat derecedir. Bu husus buharlaşma ile karıştırılmamalıdır. Çünkü her santigrat derecede su belirli miktarda buharlaşmaktadır. Bu dediğimiz saf su için geçerlidir.
SUSu içerisine tuz ve şeker atarak suyun donma derecesini veya kaynama noktasını değiştirebilmemiz mümkün. Ayrıca suyun içerisine sizlerde çeşitli kimyasal maddeler ilave ederek kimyasal gözlemlemeler de bulunabilirsiniz. Bakarsınız yaptığınız gözlemlemeler bir gün bilime ışık tutabilecek kadar ileler. Bu nedenden dolayı araştırmacı kişiliğinizi asla üzerinizden atmayın. Basit olarak görülen bir su damlası bile ülkemizin ciddi anlamda teknolojik ve ekonomik açıdan ilerlemesine vesile olabilir.

sponsorlu bağlantılar

10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler