Sponsorlu Bağlantılar

İstenmeyen gebelikleri önlemek için çok sayıda yöntem bulunsa da spiral, özellikle zevki öldürmemesinden dolayı çiftlerin korunmak için en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisidir. Spiral taktıran ancak daha sonra çocuk sahibi olmak isteyen kişiler spiral çıkarıldıktan sonra ne zaman hamile kalınır konusu merak etmektedir.

Soru: Spiral Çıkarıldıktan Sonra Ne Zaman Hamile Kalır? 2 senedir evli olan bir bayanım. Sprial yöntemi ile korunuyordum. 2 yıldır evliliğimiz iyi gitmesi üzerine çocuk sahibi olmaya karar verdik. 1 hafta önce spirali çıkarttırdım bir haftadır her gece ilişkiye girmeme rağmen hala hamile kalamadım. Spirial çıkarıldıktan ne kadar zaman sonra hamile kalınır. İçim içimi yiyor lütban bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. Şimdiden ilginiz ve vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz şimdiden vatana millete hayırlı evlat veya evlatlar yetişriemenizi temenni ederiz. Spirial yumurtlamaya engel değildi ve spirial çıkarıldıktan sonra yumurtlama döneminde girilen ilişki sonucunda hamile kalabilirsiniz. Ya siz yumurtlama zamanını ayarlayamadınız yada başka bir sorun var. Gerçi bir haftada hamile kalınacak diyede bir şey yok. Çalışmalara bir süre daha devam edin. Bir sonuç alamamanız durumunda bir doktora görünmenizde fayda var. Hepinize sağlık kokan uzun ömürler dileriz.

Spiral, korunmak için etkin bir yöntem olsa da uzun zaman boyunca kullanılması gebeliği ciddi oranda olumsuz etkiler. Ayrıca spiral kullanan kişilerde adet kanamalarının aşırı derecede kanamalı olduğu bilinmektedir. Bu nedenden dolayı gebelikten korunmak için spiral kullanıyorsanız bunu doktor gözetiminde kullanmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler