Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal medyanın yaraları ve zararları nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan sosyal medya her gün hayatımızda daha çok yer almaya devam ediyor. İç içe olduğumuz sosyal medyanın bireylere birçok yararı olduğu gibi çeşitli zararları da bulunmaktadır. Bu yazı dizimizde siz değerli takipçilerimizi bilgilendirmek adına sosyal medyanın yararları ve zararları hakkında bilgi vermeye karar verdik. Yazımızın devamında yer alan bilgilere göz atarak sosyal medyadaki yerinizi değiştirmenizi temenni ederiz.

Sosyal Medyanın Yararları

• Sosyal medyanın en önemli yararı kısa süre içerisinde yıllardır görüşmediğiniz bir yakınınıza ulaşabilmenizi sağlamasıdır. Ancak bu durumdan yararlanmak için karşı tarafın da sosyal medyada yer alması gerekmektedir.

• Sosyal medyanın bir diğer faydası da kişiyi cesaretlendirmesidir. Yüz yüzeyken konuşmaya çekindiğiniz ya da hakkında düşündüklerinizi söyleyemediğiniz kişilere rahat bir şekilde sosyal medyadan ulaşıp gönlünüzden geçenleri aktarabilirsiniz.

• Artık uzakta olan bir kişiyi görmek için otobüse binip o kişinin yaşadığı yere gitmenize gerek yok. Sosyal medyayla birleşen kamera teknolojisi bireylerin birbirlerini görmesine olanak sağlamaktadır.sosyal medya

• Artık canı sıkılan birçok ev hanımı sosyal medyanın nimetlerinden yararlanıyor. İnternet üzerinden oyun oynayan veya sohbet eden bayanlar artık evlerinde sıkılmıyor.

• Sosyal medya üzerinde artık şirketlerde yer alıyor. Hedef kitlelerinin sosyal medyada yer aldığını gören satış pazarlama uzmanları artık ürünlerini sosyal medya üzerinden pazarlamaktadırlar.

Sosyal Medyanın Zararları

• Sosyal medya ortamında her ne kadar yüz yüze görüşme imkanı varmış gibi görünse de alınan nefesin hissedilmemesi bireylerin birbirlerine sanal gözüyle bakıp daha kırıcı olmalarına sebep olmaktadır.

• Aşkların büyük bölümün sosyal medya nedeniyle bittiği ispatlandı. Özellikle bireylerin arkadaş listesinde bulunan kişiler yüzünden çıkan kavgalar aşkların bitmesine neden olmaktadır.

• Arkadaşlarınız özellikle sizin beğenmediğiniz fakat sizlere ait olan fotoğrafları paylaşabilir. Bu durum iç dünyanızın yıpranmasına neden olabilecek bir husustur.

• Sosyal medyanın en büyük zararı kişiye büyük oranda zaman kaybı yaşatmasıdır. Sosyal medyada çok uzun süre yer almanız işlerinizin aksamasına neden olabilir.

• Sosyal medya size bağımlılık yapabilir ve bu bağımlılıktan kurtulmanız uzun zaman alabilir.

Sosyal medyanın avantajları ve dezavantajları hakkında sizlere aktaracaklarımız şimdilik bu kadar sizlerde bu konuyla alakalı düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

15 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler