Sponsorlu Bağlantılar

Birçoğumuzun resmi kurumlar ile çoğu zaman işi olmadığından dolayı çoğumuz dilekçe yazmayı bilmeyiz. İş hayatında aktif olduğunuz dönemlerde çoğu zaman SGK ile muhatap olmak zorunda kaldığınızda dilekçe yazmanız gerektiğinden dolayı sizlere SGK dilekçe örneklerini sunarak bu dilekçelerden yararlanmanızı sağlama niyetindeyiz.

sponsorlu bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu dilekçe örneği birçok takipçimizin SGK ya dilekçe nasıl yazılır hususunda bilgi istemesi üzerine SGK ya yazılabilecek bir adet dilekçe örneğini siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmak istiyoruz. Gerekli değişiklikleri yaparak bu dilekçe örneğini kullanmanız mümkün. Kolay gelsin iyi çalışmalar dileriz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Dilekçe Örneği

T.C
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
Ödemeler Daire Başkanlığına
ANKARA
Kurumumuzdan 5434 sayılı Kanuna göre almakta olduğum Emekli aylıklarımı 1 (bir) aylık olarak almak istiyorum.
Gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.

EMELİLİK SİCİL NO:

__________________ __/__/201_

TC KİMLİK NO:______________________ Adı, Soyadı:______________

İmzası:

ADRES:

Emeklilik dilekçesi sigortalının çalmış olduğu kurumları ihtiva eden emeklilik işlemlerini başlatmak için lüzumlu olan resmi nitelik taşıyan belgedir. Bu belgeye kurumca tahsis talep ve beyan taahhüt vesikası denir. SSK’ya emeklilik dilekçesi ile müracaat eden emeklilik adaylarının işlemleri bu belgeye güvenerek başlatılır. Emekli adayı, müessesenin emeklilik tahsis işlemleri bölümlerinden tahsis talep dilekçesi örneklerinden rahatlıkla edinebilirler. Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak istediğiniz tüden resmi dilekçeler hazırlayabilirsiniz. Dilekçe yazma konusunda bizlerden daga başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız insanların faydalanması adına hazırlamış olduğunuz dilekçe örneklerini yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Emekliliği yaklaşmış olan kişilerin emeklilik döneminin huzur ve sağlık içerisinde geçmesini temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Kısa Bilgiler

3 Yorum Yapılmış.

 1. nurican diyor ki:

  T.C SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA
  Benim2014 yılı nın 6.ayında aldıgımmaasım 720tl 7. ayda 764tl ıken 8.ayda 685 tl olmasının sebebının ne oldugunu tarafıma bıldırılmesını
  ARZ EDERİM SAYGILARIMLA

 2. ahmet arslan diyor ki:

  24 04 2012 (nisan) tarihinde emeklilik dilekçesi verdim 24 06 2012 (haziran)tarihinde ilk maaşımı aldım 2 (iki)maaş olarak ödendi 1.824,32 TL olarak aldım 3 (üçüncü)maaşımı ve takip eden ayları 676 TL olarak almaktayım ben 3600 den ssk emeklisiyim ve maaşımın çok düşük oldugunu düşünerek bu durumu tarafınıza arz ediyorum aynı tarihte üç arkadaş olarak vermiş oldugumuz dilekçeden dolayı tarafınıza bu dilekçeyi yazma ihtiyacı duydum arkadaşlarımda 3600 den emekli oldular şuan maaşları 900 ila 980 arası degişmekte maşımın yanlış hesaplandıgını düşünerek tarafınızdan tarafıma bilgi bekliyorum arz ederim…

 3. ali diyor ki:

  sosyal güvenlık kurumu primsiz ödemeler daire başkanlığı ankar 2022 aldığım özürlü maaşım 01 03 2012 de kesildi herhangi bir neden ibraz edilmedi sadece gecici durduma oldğu görülüyor kurumunuzca tartfıma bilgi verilmesini ve maaşışın tekrar aktif hale getirilmesini sizlerden arz ve rica ederim saygılarımla.

11 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc