Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Ev hayvanlarını pek sevmeyen birisiyim fakat sincaplara hayranlık derecesinde sevgim var. Evime sincap almaya karar verdim. Bundan ötürü sincaplar hakkında bilgi edinmeye ihtiyacım var. Bana sincapların ne yediklerinde. Nerede yaşadıklarından kısaca sincapların hayatlarından bahsederseniz çok memnun olurum. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz. Sincaplar gerçekten çok sevimli hayvanlar ve çok akıllılar. Benim arkadaşımda evinde sincap besliyor. Ben sincapların evde bakılmasına karşıyım. Neden derseniz sincaplar vahşi yaşam için yaratılmış hayvanlar. Küçücük bir kafeste hapis edilmeye hiçmi hiç uygun değiller. Gelelim sizin sorunuzun cevabına.

Sincaplar Ne Yerler; İğne yapraklı ağaçların tohumlarını dişleri ile kozalakları ısırarak serbest bırakırlar. Meşe palamutları, ceviz, badem, fındık, tomurcuklar, mantarlar, taze ağaç kabukları, böcekler, salyangozlar ve kuş yavruları ile beslenirler. Tohumları ve kabuklu yemişleri tek tek toprağa gömerek saklarlar veya kovuklarda depolarlar. porsuk ağacının tohumları insanlar için zehirli olmasına karşın sincaplarca çok sevilir. Sincaplar sakladıkları tohumların bir kısmını bulamazlar. Toprak altında unutulan bu tohumlar, yeni ağaç fidanlarının yetişebilmesine yardımcı olur.

Sincaplar Nerde Yaşar; Akdeniz adaları ve İzlanda hariç tüm Avrupa’dan, Japonya’ya kadar dağılmıştır. Türkiye’de Trakya ve Kuzeydoğu Anadolu’da (Kars civarı) İzmit’te Balaban köyü civarında yaşar.

sponsorlu bağlantılar

19 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler