Sponsorlu Bağlantılar

Ömrümüzün neredeyse yarısı devlet tarafından yapılan çeşitli sınavlara girerek geçmektedir. YGS, KPSS, LYS ve YDS gibi sınavlar en çok girilen sınavlar arasındadır. Düne kadar sınava girilecek yerler hakkındaki bilgiler eve posta ile gönderiliyordu ancak yeni sistemde internet üzerinden sınav yeri öğrenilmektedir. Bu tarz bir sistemin aktif edilmesindeki temel neden özellikle kırtasiye masraflarının düşürülmesidir.

sponsorlu bağlantılar

Sınav yerini bir türlü öğrenemeyen kişiler bizlere sınav yerimi nasıl öğrenebilirim sorusunu sorduğundan ötürü sizlere sorulmuş bir soruyu referans olarak bilgi vereceğiz.

Takipçi Sorusu: Pek yakında yapılacak olan KPSS sınavının ertelendiğini duydum. Planlarımı ertelenmeden önceki tarihe göre belirlemiştim fakat planlarım tutmadı tabii ki de. Mevcut tarihte sınav yeri olarak belirlediğim yerde olamayacağım. Bundan ötürü KPSS sınav yerimi değiştirmek istiyorum. Ayrıca YDS sınav yerimi de değiştirmem gerekiyor. Bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.
sınav yeri değiştirmeGireceğiniz sınav yerleri kesin bir şekilde belli olduysa bunu değiştirmeniz pek mümkün değildir ancak başvurusu süreci esnasında sınav yerlerinin değiştirilmesi mümkündür. Sınav yeri değişikliğini online sistem üzerinden osym.gov.tr bağlantısını kullanarak değiştirebilirsiniz ve ayrıca bu adresi kullanarak mevcut sınav yerinizin neresi olduğu hakkında da bilgi alabilmeniz mümkün. Tarafınıza verilmiş olan şifre aracılığı ile giriş yapmanız gerektiğini unutmayınız. Eğer online sistem üzerinden sınav yerinizi değiştiremeyecek olursanız ÖSYM bürolarına giderek ilgili değişiklikleri yapmalarını talep edebilirsiniz. Kendinizi riske sokmama ve vakit kaybetmemek adına ÖSYM büroları aracılığıyla tüm değişiklikleri yapmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

2 Yorum Yapılmış.

  1. mübin diyor ki:

    ygs sınav yerleri

  2. süleyman diyor ki:

    2012 ömss sınav yerimi nasıl öğrenebilirim aday şifrem yok aday belgemde daha önceki şifrenizi kullanabilirsiniz şeklinde fakat daha önce de şifre verilmedi sınav 29 nisan da hala bi bilgim yok sınav yerim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim…

17 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc