Sponsorlu Bağlantılar

Sesinin kötü olmasından yakınan kişilere yardımcı olmak adına sesi güzelleştirme yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Ses nasıl güzelleşir ve nasıl güzel şarkı söylenir diye merak edenleriniz, sesim kötü ama güzel şarkı söylemek istiyorum sorusuna makalemizden cevap bulacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Sesi kötü olanların büyük bölümü sesi güzelleştiren şeyler hakkında bilgi istemeye devam ediyor. Toplum içerisinde söylediğiniz şarkıların beğenilmemesi sizleri rahatsız ediyorsa bu durumun önüne geçmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Özellikle sesi terbiye etmeye yönelik alacağınız eğitimler sesinizin ne kadar kötü olursa olsun beğenilmesini sağlayacaktır.

Ses, Allah’ın biz kullarına bahşetmiş olduğu bir nimettir. Kiminin sesi güzelken kimisinin sesi kötü olabilir. Mühim olan kişinin kendisi ile barışık olmasıdır. Yalnız kaldığınız zaman söylediğiniz şarkılardan keyif alabiliyorsanız sesinizin güzelliği bize göre yeterlidir. Ses akciğer işidir. Bundan dolayı sabahları birer tane bıldırcın yumurtası yiyerek ses tellerinizi güçlendirip nefesinizi açabilirsiniz. Ayrıca geçireceğiniz bazı cerrahi operasyonlarda sesinizin eskisine oranla güzelleşmesini sağlayabilir ancak geçirilen operasyonlar sonucunda normal sesini kaybeden kişi sayısı bir hayli fazla olduğundan dolayı bu tip şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
ses nasıl güzelleşir
Sesi güzelleştirme yöntemleri arasında en çok rağbet gören şan eğitimidir. Şan eğitimi alarak sesinizi terbiye edebilir ve sesinizin eskisine oranla daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemler sonrasında şarkıcı olmanın hayalini kurmayın. Çünkü ne kadar uğraşırsanız uğraşının sesiniz doğuştan kötüyse çok ileri düzeyde sesinizi güzelleştiremezsiniz.


Ses nasıl güzelleşir ve nasıl güzel şarkı söylenir konusunda sizlerde bildiğiniz yöntemleri bu dertten muzdarip olan kişilere yardımcı olabilmek adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Sağlık

83 Yorum Yapılmış.

 1. TAHA diyor ki:

  hiç ince ses cıkaramıyorum yasım 15 ama cogu sarkıdapes lere cıkarken çok zorlanıyporum hatta soyelemıyoru msesım gıdıyor kısılıyor offof yarıdm cı olun

 2. Melek diyor ki:

  Ben sesime güveniyorum güçlü olduğuna
  İnanıyorum ve allah izin verirse önümzdeki sene
  O ses çocuklara katılmak istiyorum bu arada
  14 yaşındayım.

 3. selen diyor ki:

  benim yaşım 13 güzel şarkı söylüyorum Allah izin verirse önümüzdeki sene o ses çocuklara gitmeyi düşünüyorum

 4. Orhan diyor ki:

  Mereba ben sesimi san egitimile guzellesdire bilirmiyim?

 5. Elvira diyor ki:

  Ben çoçuklığumdan beri şarkıyı çok severim.Ama sesim o kadar da iyi değil.Acaba sesime ne iyi gelir

  Cevablarınızı bekliyorum :)

 6. esin diyor ki:

  insanlar benim sesimi çok beğendiklerini söylüyorlar. 2 defa okulda sahneye çıkıp şarkı söyledim ve 1 kere de sınıf içi yapılan bir yarışmada şarkı söyledim.kazandım kendime güvenmek istiyorum fakat ara sıra kendi başıma şarkı söylediğimde sesimin titrediğini ve bazı notalara çıkamadığımı farkedip üzülüyorum lütfen bana bir çare bulun arkadaşlarr

  • Nika Aliyeva diyor ki:

   Bence Kendini Serbest Birak Kendine Guven Sesin O zaman Guzel Cikicak

 7. Little Black Star diyor ki:

  Ya benim sesim ne güzel ne kötü en azından ben öyle düşünüyorum annem sesimi berbat olduğunu söylüyor ben şarkıyı lyrics şeklinde çok güzel söylüyorum ama hiç kimseye söyleyemem (kısacası sesimi beğenmezler diye korkuyorum) acaba utangaçlıktanmi yoksa annemin sesimi beğenmemesindenmi onu anlayamadım

  • ousim diyor ki:

   annen bu konuya ne kadar hakim bilemiyorum ama müzik öğretmenine danışabilirsin bence

 8. Yatogami diyor ki:

  Sesim kötü ama sesim kötü diye egitim almadim diye sarki soyliyememek gibi bi durum yok egitim olmadanda söylemek istiyorum ve yapıcam :)

 9. Belieber Arife diyor ki:

  Ya benim aslında kendime güzenim yok diyebilirim .. Yani nasıl açıklasam . Bakın şimdi ben tek başımayken şarkımı söylüyorum kalabalık ortamlardada söylüyorum ama sesim güzel değil sadece ağır söylenen şarkılara gidiyor ama ben yabancı şarkı söylemek istiyorum .. Bide benim sahne korkum var yanii sesim güzel olsa bile ben sahnede söyleyemiyorum ne yapabilirim ? Lütfen.. Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum :) :)

  • elif_demi diyor ki:

   Kendini yanlış gibi hisset onlar seni beğenmedi de olur. Sen bu işi severek yapiyosun kimse Sana bisey diyemez. Sahne kökünü sahnede gözünü kapat ve kimseyi sakin düşünme. Gönlünden geldiğince şarkıyı söyle.

  • asdfghjmnkj diyor ki:

   sende işe yaraymı bilmem ama benimde önceden sahne korkum vardı ama sahneye çıkıp şarkı söylemek istiyordum sonra heves etttim ve bir anda kendimi sahnede buldum sahneye nasıl çıktım nasıl bu cesaret geldi bilemedim ama bir kere çıkmıştım sahneye ve utangaç bir şekilde şarkıya başladım izleyenlere bakıyormuşum gibi gözüksün diye onlardan hafif yukarısına baktım ve başlangıcı yaptım sonra bir anda açıldım o korku hiç yokmuş gibi kısaca iş sahneye ayağını basıp ilk cümleyi söyleyebilmekte sonra açılıyorsun zaten

 10. llllllll diyor ki:

  benim sesim iyi lakin dahada iyi yapmak istiyorum yardım edermisiniz

 11. nalin diyor ki:

  benim sesimin güzel olmasını istiyorum

 12. dilara diyor ki:

  walla bn sesimin her ne kadarda kötü çıksada iyi olduğunu düşünüyorum ve bi törende yabancı şarkı söylemek i stiyorum.Merak ediyorum Demi Lovato’dan o ses nasıl çıkıyo? Veya Ellie Goulding’den.Büyük bi Directioner’ım.Onların şarkılarını söylemekten gurur duyuyorum,aynı şekilde JCat’im her ikiside mükemmel grup. :)

  • Lovatic diyor ki:

   Ben de demi lovato gibi şarkı söylemek çok istiyorum.sesim ona yakın lakin onun gibi değil.

 13. irem diyor ki:

  gitar çalıyorum ve sesimin güzel olmasını istiyorum en büyük hayalim :((

  • Belieber Arife diyor ki:

   Aynen irem bende çalıyorum ama sesim güzel değil :((

 14. perseus diyor ki:

  bizde bi kaç arkadaş olarak müzik grubu kurmaya çalıştık fakat kurslar pahalı olduğu için yapamadık dolayısıyla dağıldık. Bende en azından Mike Shinoda gibi rap,hip-hop vb. gibi şarkıları en azında acemi olarak söyleyebilmek istiyorum. Tabiri caizse sesim borozan gibi herkez öyle söylüyor. Ses geliştirme ile ilgili internette okuduğum şeylerde genelde diyafram nefesi vb. yazıyor ve diyafram nefesine başladım bu gün bıldırcın yumurtası yemeyede başlicam :D fakat bunlar dışında bildiğiniz farklı yöntemler varsa ve bizimlede paylaşırsanız sevinirim :) şimdiden teşekkürler.

 15. recep diyor ki:

  sesimin güzelleşmesini istiyorum ve güzel şarkı söylemek istiyorum.

 16. nurgül diyor ki:

  benim sesim boş ortamlarda güzel ama kalabalık olunca iyi çıkmıyor.en basit yol nedir? bu arada şefkat tepe seni çok seviyorum………………..
  cevaplarınızı bekliyom.

  • admin diyor ki:

   Şan eğitimi almaya başlayarak sesinizi güzelleştirebilirsiniz.

   • sude diyor ki:

    bazı arkadaslarım sesimin gzl oldğnu bazılarıysa kıskançlıktan çirkin olduğunu söylüyorlar ben şahsen sesimin gzl olduğnu ve kımsenın moralımı bozmasına izin vermyrm ama senın sesın ggzll bzmkısı çırkın dersenızz hatalısnz çırkın ses yoktur eğitimsiz ses vardır en iyi yol eğitim mesela her gun bağıra bağıra şarkı soyleyın ses terlerınızı zorlayn bir deneyin ben böyle böyle sesimi eğittim öyle ağım şamm bi sesim yok fakat arkadaslarıma beğendirecek kdr iyi oldu

  • ben diyor ki:

   arkadaşım bence senin sorunun sesinle ilgili değil utangaçlıkla ilgili…Kalabalık ortamda sesim çok çıkmıyor diyorsun halbuki kendine çok daha fazla güvensen sesini daha çok kontrol altına alsan çok daha iyi sonuçlar çıkarırsın inan buna..

 17. one direction we ben diyor ki:

  bence benim sesin güzel ama yani işte siz bilirsiniz

12 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc