Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak ve soğan, çevremizde yer alan kişileri aşırı derecede rahatsız edecek kokuya sahip olsalar da yemeklere lezzet katmalarından dolayı vazgeçilemeyen besinler arasında yer almaktadır. Sarımsak veya soğan tüketen kişiler toplum arasına girmek zorunda kaldıkları zaman bu ağır kokudan kurtulmak için soğan ve sarımsak konusunu ne giderir hakkında bilgi bulma telaşı içerisine girmektedir. Bu nedenden dolayı bu besinleri tüketip ilgili besinlerin ağır kokularından kurtulmak isteyen kişilere yardımcı olmak adına bu kokulardan nasıl kurtulabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Sarımsak kokusunu neler geçirir?

Sarımsak en ağır ve kalıcı kokuya sahip besinlerden birisidir. Ağız içerisinde yer alan kokunun giderilmesi kolaydır ancak mideden gelen kokunun yok edilmesi aşırı derecede zordur. Midenizden gelen sarımsak kokusundan kurtulmak isteyen kişiler maydanoz tüketerek mevcut olan ağır kokuyu kırabilirler. Ayrıca naneli çay da tüketmek sarımsak kokusunun ortadan kalmasını sağlayacaktır.

Eğer ev ortamındaysanız patates püresi, mantar ve havuç gibi ürünleri de tüketerek mevcut sarımsak kokusunun kırılıp hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Dışarıda yer alan herhangi bir lokantada sarımsak tüketen kişiler ise nane aromalı sakızları alarak ağızlarında yer alan sarımsak kokusundan kısa süre içerisinde kurtulabilirler. Naneli sakız mideden gelen sarımsak kokusunu bastırmada aşırı derecede etkili değildir. Bu nedenden dolayı mideden gelen ağır sarımsak kokularını bastırmak için naneli sakız yerine nane şekerini de tercih edebilirsiniz

Soğan kokusunu neler geçirir?

Neredeyse her yemekte tükettiğimiz, yemeğe lezzet kattığına inandığımız soğan, çevremizde yer alan kişilerin oluşturduğu kokudan dolayı rahatsız olmasına neden olabilir. Soğan kokusu ile mücadele eden kişiler yeşil çay tüketerek mevcut soğan kokusunu ortadan kaldırabilirler. Ayrıca soğan kokusu üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda limon kabuğunu çiğnemenin soğan kokusunu yok ettiği tespit edilmiştir. İlgili ürünleri bulamamanız halinde karanfil çiğneyerek de mevcut soğan kokusundan kurtulabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler