Sponsorlu Bağlantılar

Samsun ismi nereden geliyor, Samsun şehir efsaneleri, Samsun şehir ismi anlamı konulu makalemize hoş geldiniz. Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun ili isminin nereden geldiğine dair birçok şehir efsanesi bulunmaktadır. Samsun il adının nasıl oluştuğuna dair bilgileri toparladık ve sizlerle paylaşmak için bir araya getirdik. Yazımızın devamından Samsun il ismi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Samsun ili hakkında bildiğiniz şehir efsanelerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Yaşı ilerlemiş olan Samsun ilinde yaşayan kişiler şehir ismi hakkında birçok bilgi vermektedir. Verilen bilgilerin tamamı yazımızın devamında yer almaktadır.

Samsun İsmi Nereden Geliyor? Samsun şehir ismi Hikayesi Efsanesi

Samsun ilinin eski ismi Amisos olarak bilinmektedir. Bu şehri iyonyalılar kurmuş ve Osmanlı devleti buraya fethedene dek bu şehirde yaşamışlardır. Şehir fethedildikten sonra Osmanlılar bu şehre Samsun ismini vermiştir. Ayrıca padişah çocukları Samsun ilini sancak ili olarak kullanıldığından bu ile canik ili de denilmiştir.

samsun ili haritası

Samsun ilimizi daha yakından tanımak isteyen takipçilerimiz web sayfamızda bulunan Samsun tanıtım videosunu izleyerek şehir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Samsun Tanıtım Videosu

[pro-player width=’560′ height=’420′ type=’video’ image=’http://www.bilginasil.com/wp-content/uploads/Ataturk-Aniti-Samsun-510×340.jpg’]http://www.youtube.com/watch?v=RSNgo1aMdSs[/pro-player]

Samsun ismi nereden geliyor, Samsun şehir efsaneleri, Samsun şehir ismi anlamı hakkında sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler