Sağlık

İddia: Koronavirüs tedavisi kesin olarak bulundu!

2019 yılının son aylarında hayatımıza giren ve 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde ülkemize de sıçrayan koronavirüs, hayatımızı adeta alt üst etti. Bütün alışkanlıkları değiştiren, sarılmak ve öpüşmek gibi temel davranışları söküp alan ve sosyal mesafe kuralı getiren bu hastalık, bilindiği üzere şu günlerde hızını daha da arttırdı.

Önlemlerin gevşetilmesi ve insanların daha rahat davranması sonucunda eskisinden çok daha hızlı yayılan koronavirüsün hali hazırda herhangi bir tedavisi ise bulunmuyor. Aşı çalışmaları son sürat devam ederken, bu anlamda da somut bir gelişme tam anlamıyla yaşanmış değil. Tüm bu yaşananlar devam ederken ABD’den gelen bir iddia, umut ışığını bir kez daha yaktı.

İddia: Koronavirüs tedavisi kesin olarak bulundu!

ABD’de yaşayan Türk kardiyolog Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Twitter hesabı üzerinden umut saçan açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan ve bunu yalnızca birkaç gün içerisinde atlatan ABD Başkanı Donald Trump‘a da aynı tedavinin uygulandığını ifade eden Dr. Mehmet Çilingiroğlu, bu yöntem ile koronavirüsten kesin olarak kurtulacağımızı iddia etti. Ayrıca söylenene göre tedavinin faz 2 ve faz 3 çalışmaları da sonuçlandırıldı ve 800 kişilik hasta grubunda virüs vücuttan temizlendi.

Dr. Mehmet Çilingiroğlu her ne kadar önemli bir kardiyoloji uzmanı olsa da hemen her hafta bu tarz haberlerin çıktığına şahit oluyoruz. Aşı ve tedavi çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini bilmekle beraber kesin bulundu haberlerine artık insanların inanası gelmiyor. Bu umut dolu haber umarız gerçeğe dönüşür ve insanlık bir an önce salgından kurtularak normal hayatına geri dönebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu