Sağlık

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz etrafı yaşlanmayı en süratli ele veren, en süratli çöken ve kırışıklıkların en besbelli olduğu bölgedir.

Birtakım insanlarda genetik olarak göz kapağı bilhassa üst göz kapağı çok süratli sarkmaktadır.

Bu kozmetik olarak berbat bir imaj oluşturmanın yanı sıra hastalarda; görmeyi engelleme, ağrı, yorgunluk, baş ağrısı yada migrenin tetiklenmesi üzere problemler yaratmaktadır.

Üst ya da alt göz kapağında gözlenen ;katlantı, sarkmalar ve göz etrafında ki çizgilenme , ince ve derin kırışıklıklar ve göz altlarındaki yaşlanma belirtileri torbalanmalar ve morlukları da bu süreçle tedavi edilebilmekteyiz .

Ameliyatsız göz kapağı estetiği son yıllarda ameliyat gerektirmeden; kesi-dikiş-iz olmadan lazerle tüm göz etrafı dokusunu gençleştirerek yapılan bir süreç olduğu için ; çok talep gören bir uygulama haline geldi.

Ameliyatsız  lazerle göz kapağı estetiği ; genel anestezi olmadan lokal anestezi ile göz etrafını uyuşturarak çok kısa sürede  tüm göz etrafını  lazerle tarayarak  yaptığımız bir süreçtir. 

LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Üst göz kapağı sarkması

Üst göz kapağı katlanmalar

Göz etrafındaki kırışıklıklar

Göz etrafındaki kaz ayakları

Alt göz kapağındaki sarkmalar

Alt göz kapağındaki göz altı torbası 

Tüm göz etrafı gençleştirme 

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?

 Göz etrafına uygulanan lokal anestezik krem sonrasında sarkan kısma sarkmanın şiddeti oranında doktorun karar verdiği dozda lazer atışı yapılarak temel olarak fazla olan deri kısmı yoğunlukla olmak üzere tüm göz etrafı taranır. Süreç çok kısa müddette tamamlanmaktadır.

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ALDIRMA  İŞLEM SONRASINDA GÜZELLEŞME SÜRECİ NASILDIR ?

Lazerle göz kapağı estetiği sonrası bakım çok değerlidir. Hatta tedavinin en önemli bir modülüdür. 

Lazerle göz kapağı işleminden  sonra göz etrafında şişme, ödem, morarma, sonrasında kuruma kabuklanma soyulma beklediğimiz bir durumdur. Münasebetiyle bu güzelleşme döneminde hastanın kendine bakımı çok değerlidir. Bu periyodu daha süratli atlatmak için ve sürecin verimliliğini arttırmak için ; hekiminizin size önerdiği kremleri kesinlikle kullanmalısınız.

Lazerle göz kapağı estetiği süreci sonrası güneşten korunmak çok değerlidir.  50+ güneş koruyucunuzu sabah akşam en az iki kere mutlaka sürmelisiniz. Yalnızca güneş gözetici sürmek yetmez güneşten uzak durmak gerekir. Akşam da tekrar hekiminizin önerdiği  kremlerini kullanmak ve hekiminizin size söylediği tarihte denetiminize gitmek çok yanlışsız olacaktır.

Fakat hasta süreç sonrası hekimin tekliflerine harfiyen uymalıdır. Lazerle göz kapağı aldırma sürecinin tek yan tesiri hasta güneşten korunmayı gereğince başaramazsa süreç yapılan alanda leke gelişebilme riskidir . O sebeple süreç sonrası güneşten korunmanın değeri tabip tarafından vurgulanmalıdır . Hastanın bakım için kendine bir vakit ayırması , bu süreci yaptırdığı sırada bir güneş tatili programının olmaması çok daha gerçek olacaktır. Bu durumda hasta kremlerini ve bakımını da yanlışsız yaptığı sürece ve güneşten korunduğunda bir sorun yaşanmaz. 

Süreç sonrası hem göz kapaklarında düzelme hemde tüm göz etrafı dokusu gençleştiği için tüm yüzde çok daha genç ve dinamik bir manzara oluşur . Şayet göz kapağı sarkması , görme sorunu ve baş ağrısı meselelerine yol açıyorsa bu durumlarda düzelir . Tekrar bu süreçle göz altı torbası ve göz etrafındaki morluklarda da besbelli düzelme sağlanır. 

Hepinize sağlıklı hoşluklarla dolu bir hafta diliyorum. 

Sevgiler …

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu