Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle yeni bir işe giren kişilerin hazırlaması gereken evraklar arasında çoğu zaman sabıka kaydı da yer almaktadır. Bu nedenden dolayı sabıka kaydı almak isteyen kişiler ilgili belgeyi almak için hangi evrakların gerekli olduğunu merak etmektedir. Bu yüzden sizlere sabıka kaydı almak için gerekli olan evraklar hakkında bilgi vereceğiz

Soru: Sabıka kaydı için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir? Dün yapmış olduğum iş görüşmem çok başarılı geçti ve işe girim süreci için benden bir kaç evrak istediler. Bu belgeler içerisinde sabıka kaydı isteniyor. Sizden ricam sabıka kaydının nereden alındığına ve sabıka kaydı almak için gerekli evrakların neler olduğu hususunda bilgilendirme yapmanız şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle yeni işinizin hayırlı olmasını dileriz. Adliyeye giderek yanınıza sadece nüfus cüzdanınızı alarak sabıka kaydınızı alabilirsiniz. Ben yakın bir zaman öncesinde 5 TL karşılığında almıştım şuan ne kadar ücret talep edildiği hususunda bir fikrim yok. Tekrardan hayırlı olsun. Helal kazançlar dileriz.

Yapılan yeni düzenleme sayesinde artık adli sicil kayıtları internet üzerinden de alınabilmektedir. E-devlet sistemine kaydınız varsa ilgili hukuksal düzenlemeler sayesinde sabıka kaydınızı çıktı alabilirsiniz ancak alınan bu evraklarda ıslak imza olmadığından dolayı birçok işveren sadece adliye binalarından alınan sabıka kayıtlarını kabul ediyor. Bu yüzden işlerinizin aksamaması adına ve işinizi garantiye almak adına ilgili evrağı adliyelerden almanızı tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler