Sponsorlu Bağlantılar

Sabah erken kalkmanın faydaları nelerdir sorusunu kendimize sorduktan sonra asıl büyük sorunun sabahları nasıl erken uyanılır olduğunu keşfettik. Tüm bu nedenlerden dolayı sabah erken kalkmak için yapılması gerekenler hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Eğer sizlerinde sabah erken uyanmak gibi büyük bir sorununuz varsa yazımızın devamından nasıl erken uyanılır hususunda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dinende Müslüman olan bir kişinin erken kalkması gerekmektedir. Müslüman dediğin kişi asla güneşin üzerine doğmasına izin vermez sözüyle sabah erken kalkmanın fazileti vurgulanmak istenmiştir. Gelin sabah nasıl erken kalkılırmış birlikte göz atalım.

Sabah Erken Kalkmak İçin Yapılması Gerekenler, Nasıl Erken Uyanılır

Sabah erken kalkmanın en büyük sırrı yine bedeninizde gizlidir. Ruhsal bütünlük içerisinde kendinizi sabah erken kalkmaya odaklarsanız %90 ihtimalle düşüncenizde geçirmiş olduğunuz saate yakın bir saatte uyanırsınız. Uzmanlar vücudu şartlama üzerinde yapmış oldukları çalışmalar doğrultusunda %80 gibi verimli sonuçlara ulaşmıştır. Ben işimi garantiye almak istiyorum ve geç kalkıp kimseye mahcup kalmak istemiyorum diyorsanız yazımızın devamında yer alan teknikleri uygulamanızda fayda var.

Sabah nasıl erken uyanılır sorusunun cevabı erken yatmaktır. Sabah dinç bir şekilde uyanmak istiyorsanız gece geç saatlerde yatmayıp uykunuzu almaya özen göstermenizde fayda var. Uykunuzu almadan erken kalkmak gününüzün zindan olmasına neden olabilir.

Nasıl Erken UyanılırBeni bıraksalar 2 gün boyunca uyurum türünden biriyseniz yüksek ses kapasitesine sahip çalar saat kullanmalısınız. Sabah kalkmak istediğiniz saatte çalar saatiniz çaldığında saatin çalmasını sakın ertelemeyin. Çalar saati ertelemek psikolojik olarak uyuma istediğinizin artmasına neden olacaktır. Bu duruma maruz kalmaktan korkuyorsanız çalar saati ulaşamayacağınız kadar uzak olan bir noktaya koymanızda fayda var.

Yatmadan önce içerisinde kafein bulunduran içecekleri içmeyin. Özellikle çay, kola ve kahve içerisinde bol miktarda uyarıcı bulundurduğundan uyumanıza engel olur ve uykunuzu alamadığınız için sabah erken kalkmanız güçleşir. Ayrıca sigara kullanan birisiyseniz sigara içerisinde bulunan nikotin etkili bir uyarıcı olduğundan uyumanıza engel olacaktır. Bu yüzden yatmadan önce sigara içmemenizde fayda var.

Yatmadan önce sabah uyandığınızda yapacaklarınızı bir liste haline getirin. Beyninizin bir şey yapmaya odaklanması dikkatinizin toparlanmasına yardımcı olur. Bu durumda sabah uyanma isteğinizi büyük oranda arttıracaktır.

Sağlıklı bir uyku uyumak istiyorsanız ortalama 8-9 saat uyumanız gerekmektedir. Bu saatlerinde altındaki uyumalar uykunuzu alamamanıza ve vücudunuzun dermansız kalmasına neden olacaktır. Uykunuzu almadan uyanmanız hem psikolojik hem de ruhsal sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Odanız havasızsa odanızı mutlaka havalandırın. Odada biriken karbondioksit miktarı hücrelerinizin oksijensiz kalmasına ve dolayısıyla uyanma problemi çekmenize neden olacaktır. Yatmadan önce odayı çok soğutmamak kaydıyla odanızı havalandırmanızı tavsiye ederiz.

Sabah erken uyanmanın en önemli sırrı bu durumu alışkanlık haline getirmektir. Bir gün erken kalkıp diğer gün geç kalkarsanız vücudunuz bu dengesizliğe ayak uyduramayacağından çeşitli sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Sabah erken kalkmak için yapılması gerekenler ve nasıl erken uyanılır konusuyla alakalı düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler