Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde satış potansiyeli arttırmak isteyen kişiler reklam yayıncılığına başvuru yapmaktalar. Her geçen gün artan reklam sayısı reklamcılık sektörünün kalbinin canlı atmasını sağlamaktadır. Özellikle firmaların film aralarını 1’er piksellerle yerleştirmiş oldukları reklamların bu tip ürünleri alma isteğinizi uyandırdığını biliyor muydunuz? Büyük bir içecek firması sinema filmlerinin arasına soğuk ve buzlu içecek resimleri koymakta ve bu sayede o filmi izleyenler içecek içmek istemektedir. Gözlerinizle farkına varamayacağınız bu resimleri beyin algılamakta ve kendisine komut vermektedir. Bu tip reklamları bir hipnoz olarak değerlendirsek yanlış bir terim kullanmış olmayız inancındayım.

Bazen reklamların yanlış yönlendirmiş olmasından dolayı aldığımız ürünlerden memnun kalmaya biliriz. Reklamların olayı fazla abartmasından dolayı çoğu ürünü almak isteriz fakat sonuç her zaman olumlu değildir. Ayrıca küçük yaştaki çocuklar reklamlara aldanarak tutarsız isteklerde bulunabilmektedirler.

Reklamların hayatımıza bir diğer etkisi de sadece reklamları iyi olan ürünlere yönelmelerimizdir. Reklamları iyi olan ürünler dışındaki ürünlere yönelmeyiz. Belki de diğer ürünler aldığımız ürünlerden daha ucuz ve daha kullanışlı olabilir. Bu tip yanılgılara kanmamanızı ve aile bütçenizi zorlamamanızı temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar

13 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler