Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizin en eski kargo şirketlerinden birisi olan PTT ailesi her daim tercihleriniz arasında yer alıyorsa mutlaka gönderi takibi sorgulama sistemine gereksinim duyuyorsunuzdur. Bir kamu kuruluşu olan PTT yurt genelinde hizmet vermeye devam ettiği gibi yurtdışı gönderileri için de hizmet vermektedir. PTT kargo takibi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ilgili sorgulama işleminin e-devlet üzerinden yapıldığını belirtmek isteriz. Makalemizin devamından gönderi takibini nasıl yapacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Acele Posta Gönderisi(APS), Taahhütlü Gönderi, Koli Gönderisi ve Tebligat Gönderilerinin alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alınmaktadır. Gönderi takibi yapmak için turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip bağlantısı içerisinde yer alan alana gönderinizin barkod numarasını girerek takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok kişi isimden kargo sorgulaması yapmayı istemektedir ancak güvenlik gerekçeleri nedeniyle isimden sorgulama yapılmamaktadır. Sorgulamayı gerçekleştirmek için mutlaka ve mutlaka kargonun gönderi numarasının yani barkod numarasının bilinmesi gerekmektedir.
ptt gönderi takibiPTT’nin özelleşeceğine dair bazı söylentiler bulunmaktadır. Eğer ilgili kuruluş kamusal vasfını kaybedecek olursa sizlere özel şirketler üzerinden nasıl sorgulama ve takip yapılacağı hakkında da bilgi veririz ancak şimdilik böyle bir el değiştirmenin söz konusu olmadığını bilmenizi isteriz.

sponsorlu bağlantılar

16 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler