Sponsorlu Bağlantılar

Protein tozu kullanmanın zararları nelerdir konulu makalemize hoş geldiniz. Kısa sürede üçgen vücuda sahip olmak isteyen kişilerin aklına gelen en kolay yöntemlerden birisi protein tozu kullanmaktır. Protein tozu sayesinde kısa süre içerisinde kas yapan kişi sayısı yüksek olduğundan kaslı olmak isteyen insanların büyük kısmı protein tozlarına yönelmektedir. Özellikle kas çalışan erkekler arasında yaygın olan protein tozu kullanımının zararları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Yazımızın devamından protein tozu kullanmanın zararları nelerdir hususunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Protein Tozu Kullanmanın Zararları Nelerdir

Protein tozu kullanımının en büyük zararı protein tozunu bıraktıktan sonra kaslarınızda sarkma meydana gelmesidir. Her şeyin doğal yapılanı kalıcı olduğu gibi kaslarında kolay doğal yapılanı kalıcıdır. Protein tozuyla yapacağınız kaslarda ilerde sarkma meydana geleceğinden vücudunuz biçimsiz bir hal alacaktır. Protein tozunun en büyük zararı damar sertleşmesine neden olmasıdır. Çoğu kişi protein tozlarını doktor tavsiyesi ve gözetimi olmadan kullandığı için kalp krizi geçirebilmektedir. Damar sertleşmesi probleminiz varsa en kısa zaman içerisinde protein tozu kullanımını bırakmanızı tavsiye ederiz. Protein tozundan alacağınız protein değerlerini içerisinde bol miktarda protein barındıran doğal besinlerden de temin edebilmeniz mümkün.

Protein tozunun zararlarıKas yapmak uğruna sağlığınızdan olmayın. Emin olun o güzel vücut size yaşlandığınız zaman daha çok lazım olacak. Yaşınız ilerlediğinde her yeriniz buruş buruş olmuş ve kaslarınız sarkmış olacak. Bu yüzden protein tozu size ilerleyen yaşlarda daha çok zarar verecektir. Hepinize uyarılarımızı dikkate almanızı tavsiye ederiz. Doğal yoldan protein almak için yazımızın devamında bulunan protein değeri yüksek yiyeceklere göz atabilirsiniz.

Protein Değeri Yüksek Olan Yiyecekler Listesi

Protein değeri en yüksek olan yiyecek yumurtadır. Özellikle sabahları az pişmiş yani rafa olarak pişirilmiş yumurta tüketiniz. Hatta mideniz kaldırıyorsa çiğ yumurta içmeniz daha çok protein depolamanıza yardımcı olacaktır.

Lor peyniri peynirin altında kalan suda yapıldığı için protein değeri en yüksek olan peynir türüdür. Ayrıca lor peyniri içerisinde yok denilecek kadar az yağ bulunmaktadır.

Ekmek olarak yulaf ekmeğini tercih edin. Yulafın içerisinde neredeyse süt ve yumurta kadar protein bulunmaktadır.

Süt içerisinde de protein oranı yüksektir. Ancak saf süt tüketmeniz yüksek oranda yağ depolamanıza neden olacaktır. Bu yüzden yağı alınmış olan light sütleri tüketiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

3 Yorum Yapılmış.

  1. eray diyor ki:

    Saçmalık . Neden mi ? Protein tozuyla kas yapılmaz . Protein tozunun spordaki onemini aktarim size . Spor yaparken klori kaybederiz klori kaybederken haliyle protein de kaybederiz . Spordan sonra protein tozu içildiginde kaybı önleriz . Ve vucut protein eksikligini kaslardan almaz . Unutmayın ki vucut aç kalırsa kaslardan beslenir . Bu bi gerçek gidin arastırın . Bazı protein tozlarının içinde glutamin vardır . Buda hızlı buyumeni saglar uyurken . Mesela normalde vucut uyurken 1x gelisiyorsa bunun sayesinde 4x gelişir . Zaten hem normal yerken protein alıyoruz ama yeterince degil bide bunu içtik mi tamamlıyoruz kotayı . Olay bundan ibaret . Yanlıs bilgi aktarmayın lutfen . Senin o sarkma dedigin proteinle yapılan degil igne , dianabol vb ilaçlarla yapıldımı olur yoksa proteinle olmaz . I Love You Protein <3

  2. mehmet diyor ki:

    sadece vücüt calısanlarmı protein kullanıyo sacmalamayın ya normal besin olarakda alın protein toz olarakda

  3. hasan sezer diyor ki:

    protein tozu kullanmanın zararları hususunda vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. bende vücut geliştirmeye başladım. protein tozu kullanıp kısa sürede kas yapmak istiyordum. ancak protein tozuyla yapılan kasların ilerde sarktığını bilmiyordum. bu yüzden günde 6-7 tane yumurta yiyip kalıcı kas yapmaya karar verdim.

13 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc