Sponsorlu Bağlantılar

Potasyum yüksekliği sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğinden dolayı vücutta ter alan potasyum fazlalığı düşürülmelidir. Beslenme konusunda çoğumuz bilgisiz olduğumuzdan dolayı potasyumu ne düşürür konusunda araştırma yapma gereği duyduk ve yaptığımız incelemeler sonucunda potasyum fazlalığı nasıl düşürülür konusunda detaylı bilgiler elde ettik.

Sizlerinde bildiği üzere potasyum yüksekliği tansiyon artışına ve buna binaen kalp ritminin bozulmasına neden olmaktadır. Fazla potasyum alınması kalp açısından zararlıdır. Potasyumu düşüren besin diye bir şey yoktur fakat potasyum değerleriniz yüksek ise içerisinde potasyum bulunmayan besinleri tüketerek potasyumunuzu dengede tutabilirsiniz. Potasyum barındırmayan besinlerden bahsedecek olursak; Tütün, kahve ve şeker tüketimi potasyumun etkinliğini azaltabilir.

Peki, potasyum düşüklüğü yaşıyorsak hangi besinleri tüketmeliyiz. Kayısı, avokado, muz, sığır eti, dana eti, buğday kepeği, bira mayası, brokoli, esmer pirinç, lahana, pazı, süt ürünleri, hurma, incir, balık, sarımsak, greyfurt suyu, yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller, mercimek, süt, pekmez, portakal, maydanoz, yer fıstığı, şeftali, patates, kümes hayvanları, kuru üzüm, pirinç kepeği, sardalye, soya fasulyesi, ıspanak, kabak, ayçekirdeği, domates suyu, ceviz, tam buğday ürünlerini tüketmeniz durumunda potasyum ihtiyacınız karşılanacaktır.

Böbrek işlevlerinin bozulmasıyla metabolizmaya tesir eden mühim vakalar birbirini izler. Böbreklerden su, sodyum, potasyum, fosfor gibi nesneler ile üre, ürik asit, kreatin benzer biçimde protein atığı zehirli materyaller atılamaz ve kanda depolanır. Bu değişimler nedeniyle beslenmede birtakım tedbirler almak icap eder. Rahatsız olan kişinin laboratuar bulgularına göre hekimi hususi bir rejim önerir. Rejim profesörünün hazırlayacağı rejim ile protein, iyot potasyum, fosfor ve su miktarları denetim altına alınır.

Besinlerde birden fazla gıda öğeleri yer alır. Rahatsız olan kişinin hangi gıda öğesinin hangi besinlerde olduğunu bilmesi, diyetini iyi yapmasını mümkün kılar. Diyet uzmanı bu mevzularda lüzumlu tanımlamaları yapmış olup yol gösterir. Bu sayede vücudunuzda biriken potasyumdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Alternatif tıp dünyasından şifa bulmak yerine modern tıp dünyasının nimetlerinden yararlanmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler