Sponsorlu Bağlantılar

Polis olmak isteyen kişilerin boy ve kilo oranları polislik mesleği için belirlenen şartlar içerisinde yer almalıdır. Polis olmak için boy kilo oranı ne olmalı sorusu özellikle sınıra yakın değerlerde boya ve kiloya sahip olan kişiler tarafından merak ediliyor. Bu nedenden dolayı sizlere ilgili sınırların neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz. Polisliğe talep yüksek olduğu için çok sayıda kişi bu tarz sorular sormaktadır. Bu yüzden sizlere sorulan bir soruyu referans alarak bilgi vereceğiz.

sponsorlu bağlantılar

Takipçi Sorusu: Bu gün aldığım yeni karar ile polis olmaya karar verdim. Bundan ötürü PMYO ya başvuru yapacağım. Boyun 165 kilom 70 sizden öğrenmek istediğim. Polis olmak için boy kilo oranı ne olmalıdır?

Cevap: Sayın takipçimiz bay bayan olduğunuzu belirtmemişsiniz. Bundan ötürü her iki durum içinde geçerli olan boy kilo oranını sizinle paylaşmak istiyoruz. Bayanlar için 165 santim erkekler için 167 santimden kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmalıdır. Kaba bir tabir ile açıklayacak olursak kilonuz boyunuzun +10 -10 arasında olmalıdır. Örneğin 165 boyundaysanız maksimum 75 minimum 55 kiloda olmanız gerekmektedir.

Polislik mesleği en zor meslekler sıralamasında baş sıralarda yer alır. Zinde bir vücut gerektirmesinden dolayı boy ve kilo şartı koyuşmuştur. Aktif bir bünyeye sahip olmayan kişilerin bu mesleği icra etmeleri neredeyse imkansızdır. Bu yüzden polis olma arzusu ile yanıp tutuşan bir kişiyseniz kesinlikle istenilen değerlerde boya ve kiloya sahip olmak için çaba harcayın aksi takdirde polis olmanız mümkün değil.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Kısa Bilgiler

56 Yorum Yapılmış.

 1. tayfur diyor ki:

  BOYUM 1.82 KİLOM 77.6 OLABİLİRMİYİM 8.SINIF TAYIM

 2. gülcan diyor ki:

  Ben gülcan 6. sınıfa gidiyorum 1.50 boyum kilom 44 polis olmak istiyorum sizce olabilrmiiym?

  • polis kız diyor ki:

   senin daha yaşın küçük fakat basketbol oynamaya başla boyun uzar ve hergün koş koşu çok önemli spor en önelisi

 3. enes diyor ki:

  Benim boyum 185 kilom 60 erkeğim ve dislerimde bozukluklar var sorun yaratır mı?

 4. süreyya diyor ki:

  merhaba ben bayanım,lise son sınıfta okuyorum boyum 170, kilom da 70 ,polis olabilmek için kaç kilo olmalıyım?

 5. dilara diyor ki:

  ben dilara 6 sınıfa gidiyorum boyum 163 kilom 40 ve büyünce polis olmak istiyorum sizce polis olabilirmiyim cevaplarınızı bekliyorum

  • Hassan diyor ki:

   kııız sen daha buyaşta şartlara uyoyorsun eğitim ile sınavıda verirsen neden olmasın :) Allah yolunu acık etsin..

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc