Sponsorlu Bağlantılar

Polis olmak isteyen kişilerin boy ve kilo oranları polislik mesleği için belirlenen şartlar içerisinde yer almalıdır. Polis olmak için boy kilo oranı ne olmalı sorusu özellikle sınıra yakın değerlerde boya ve kiloya sahip olan kişiler tarafından merak ediliyor. Bu nedenden dolayı sizlere ilgili sınırların neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz. Polisliğe talep yüksek olduğu için çok sayıda kişi bu tarz sorular sormaktadır. Bu yüzden sizlere sorulan bir soruyu referans alarak bilgi vereceğiz.

Takipçi Sorusu: Bu gün aldığım yeni karar ile polis olmaya karar verdim. Bundan ötürü PMYO ya başvuru yapacağım. Boyun 165 kilom 70 sizden öğrenmek istediğim. Polis olmak için boy kilo oranı ne olmalıdır?

Cevap: Sayın takipçimiz bay bayan olduğunuzu belirtmemişsiniz. Bundan ötürü her iki durum içinde geçerli olan boy kilo oranını sizinle paylaşmak istiyoruz. Bayanlar için 165 santim erkekler için 167 santimden kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmalıdır. Kaba bir tabir ile açıklayacak olursak kilonuz boyunuzun +10 -10 arasında olmalıdır. Örneğin 165 boyundaysanız maksimum 75 minimum 55 kiloda olmanız gerekmektedir.

Polislik mesleği en zor meslekler sıralamasında baş sıralarda yer alır. Zinde bir vücut gerektirmesinden dolayı boy ve kilo şartı koyuşmuştur. Aktif bir bünyeye sahip olmayan kişilerin bu mesleği icra etmeleri neredeyse imkansızdır. Bu yüzden polis olma arzusu ile yanıp tutuşan bir kişiyseniz kesinlikle istenilen değerlerde boya ve kiloya sahip olmak için çaba harcayın aksi takdirde polis olmanız mümkün değil.

sponsorlu bağlantılar

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler