Sponsorlu Bağlantılar

Pas lekesi en inatçı lekeler arasında yer aldığından demirdeki, metaldeki, bıçaktaki ve elbisedeki pas lekesi nasıl çıkar konusu merak edilmektedir. Özellikle ev hanımları bu lekeler ile mücadele edebilmek için çeşitli yöntemler geliştirmiş ve birçok yöntem pas lekelerini çıkarmada etkili olmuştur. Bu nedenden dolayı sizlere pas lekelerinden kurtulmanız için neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Soru: Pas lekesi nasıl çıkar? Evimde bulunan bıçak ve makasların üzerinde pas lekeleri var. Evim baya rutubetli sanırım metal eşyalarımda oluşan pas lekelerinin sebebi ev içerisindeki nem. Sağlık açısından ötürü bıçak ve makaslarımda bulunan pas lekelerini çıkarmadan kullanmak istemiyorum. Pas lekelerinin nasıl çıkarılacağına dair bilgi verirseniz memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz pas lekelerini çıkarmadan bu aletleri kullanmamanız çok güzel. Bıçak ve makaslarınızın üzerinde bulunan pas lekelerini pas sökücü deterjanlar ile çıkarmanız mümkün. Markete giderek pas sökücü deterjan temin etmeniz mümkün. Eğer pas aşırı derinse önce pası biraz kazıyın daha sonra pas sökücü deterjanı kullanarak temizleyin. Kolay gelsin. Sağlık dolu bir yaşam dileriz.
pas lekesiAlüminyum ve bakır gibi bir hayli metalin paslanabilmesine rağmen, kişilerin büyük bölümü pası demirle aynı kefede ele almaktadır. Muhtelif pas tutma metotları bulunmaktadır ve bunların tamamı değişik görünüşe muktedirdirler. Paslanan demir ya da metal kırmızımsı kahverengi bir pas kiri meydana getirir.

Su yahut rutubet, demirle münasebet ettiğinde; su, havadaki karbondioksitle tepkimeye girerek karbonik asit meydana getirir. Bu asit, demiri güçsüzleştirir ve çözündürmeye başlar. Bu çözünme ortamında çeşitli maddeler yer alınca da pas lekeleri meydana gelir. Yukarıda belirttiklerimizi dikkate alarak pas lekelerinden kurtulabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler