Sponsorlu Bağlantılar

Tez için önsöz örnekleri üniversitelerde tez yazımını başlamış olmasından dolayı hazırlanmıştır. Bitirme tezi ön söz örnekleri üniversite okumuş ve tez hazırlamış olan kişilerin desteği alınarak hazırlanmıştır. Tez önsözü yaptığınız çalışmanın danışmanınız ile ilk tanışması olacağından dolayı ön söz hazırlarken bir hayli dikkatli olmanızda fayda var. Ön söz nasıl yazılır sorusunu soran çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere takipçilerimiz tarafından sorulan bir soru üzerinden yola çıkarak bilgi vermek istiyoruz.

Takipçi Sorusu: Mühendislik fakültesi son sınıf öğrencisiyim ve önümüzdeki hafta bitirme tezimi teslim etmem gerekiyor. Bitirme tezimin ön kısmına önsöz yazmam gerekiyor fakat ön sözün nasıl yazılacağına dair herhangi bir fikrim yok. Tez önsözleri nasıl yazılır konusunda bana bilgi verirseniz gerçekten çok memnun olurum.

Cevap: Okulunuzu bitirmek adına gelmiş olduğunuz bu son aşamada dolayı sizi tebrik ederiz. Makalemizin devamından önsöz nasıl yazılır hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi tez önsözü örneklerine de ulaşabilirsiniz.

Önsöz; Bitirilen çalışma hakkında teknik bilgiler dışında tezi hazırlayan kişinin görüşlerinin yer aldığı kısımdır. Ayrıca önsöz kısmında ödev hakkında ön izlenim verebilmek adına tezin konusu ve yapılış amacı hakkında da kesinlikle bilgi verilmelidir. Ayrıca önsöz kısmında danışmanınıza ve sizlere destek olan kişilere teşekkür etmeyi unutmayınız. Özellikle üniversite hocalarını kendilerine teşekkür edilip edilmediğine aşırı derecede dikkat etmektedir.

bitirme teziTez Önsöz Örneği

Bu çalışmam süresince her türlü yardım ve fedakârlığı sağlayan, bilgi, tecrübe ve güler yüzü ile çalışmama ışık tutan, ayrıca bana bu çalışmayı vererek kendimi geliştirmeye yönelik de birkaç adım ileride olmamı sağlayan, çalışmamın yöneticisi Sayın Hocam Yrd. Doç. Dr. Ekrem Küçükkafa’ya,

Çalışmamada kullanmış olduğum akış analiz programlarında (Gambit, Fluent) benden desteğini esirgemeyen okulumuzun Araştırma Görevlilerinden Sayın Hocam Şevki Muslukçu’ya,

Tezimin hazırlanması sırasında beni cesaretlendiren ve manevi destek sağlayan değerli arkadaşlarım Cüneyt Bülbül, Hakan Karadayı, Fatih Meltem, Yusuf Alnıpak, Berna Karaman, Görkem Dişli ve Hasan Kurtalan’a teşekkürü bir borç bilirim.

Bu çalışmayı, yetiştirmemde emeği geçen ve benden maddi, manevi hiçbir desteği esirgemeyen aileme ithaf ederim.

tez önsöz örnekleri bağlantısından pdf dokümana ulaşabilir arşivinize ekleyebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler