Sponsorlu Bağlantılar

Öğretmen marşı öğretmenlerimizin değerini herkesin gözünde arttırmak adına yazılmış bir maştır. Okul kitaplarının neredeyse tamamının en arka sayfasında yer alan ve alnımızda bilgilerden bir çelenk sözleri ile başlayan bu marşı ezberlemek istiyorsanız sayfamızdan bu güzel marşın sözlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan youtube bağlantısını kullanarak öğretmen marşını dinleyebilirsiniz.

Öğretmen marşı öğretmenlerimiz tarafından pek ön plana çıkarılmaz. Bunun temel sebebi öğretmenlerimizin ön plana çıkmayı sevmemesidir. Sizler öğretmenlerinize ne kadar çok değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız sınıf içerisinde öğretmen marşını okuyabilirsiniz.

Öğretmen Marşı Sözleri

Alnımızda bilgilerden bir çelenk
Nura doğru can atan Türk genciyiz
Yeryüzünde yoktur olmaz Türk’e denk
Korku bilmez soyumuz
Şanlı yurdum her bucağın şenle dolsun
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun
Candan açtık cehle karşı bir savaş
Ey bu yolda ant içen genç arkadaş
Öğren öğret hakkı hakka gürle coş
Durma durma koş.
Şanlı yurdum her bucağın şenle dolsun
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun


öğretmenÖğretmen marşı öğretmenlerimiz için yazılmış olan şüphesiz en güzel marştır. Bu marşı hem okurken hem de dinlerken büyük keyif alacağınız inancındayız. Unutmayın ne kadar değer verirseniz o kadar çok değer görürsünüz. Öğretmenlerimiz bizlerin hayat kılavuzudur. Her ne kadar karakterden yoksun olan öğretmenler olsa da öğretmenlerimizin büyük bölümü iyidir. Bizlere anne ve baba şefkati ile yaklaşan öğretmenlerimizin her birine canı gönülden teşekkür ederiz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler