Sponsorlu Bağlantılar

Medya dünyasında çok sayıda yemek programına yer verilmesi ve yemek pişirme ile alakalı yarışmaların düzenlenmesi birçok insanı yemek yapmaya teşvik etmeye başlamış durumda. İnsanlar yemek yapmayı bilmediklerini dile getirmeye çekindiklerinden dolayı çoğu zaman yemek yapmayı yemek kitaplarından öğrenmektedir. Ödüllü yemek kitapları içerisinde yer alan tarifler büyük beğeni aldığından dolayı birçok kişi bu ödüllü kitapları temin edip en iyi tariflere ulaşmak istiyor.

Her zaman Türk sofrasının ve Türk yemeklerinin kalitesinden bahseder dururuz. Aklıma esti ve yemek tarifi dünyasını bir araştırmak istedim. Elde etmiş olduğum hatırı sayılır bilgileri de sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu yazı dizimizde sizlere ödüllü yemek kitaplarından ve ödüllü yemek tariflerinden bahsetmek istiyoruz.

Ödüllü Yemek Kitapları

– Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanan, Şef Ömür Akkor’un kaleme aldığı “Bursa Mutfağı” kitabı Gourmand World Cookbook Awards’un yerel mutfak kategorisinde 2009’un en iyi kitabı seçildi.
yemek kitapları– Hande Bozdoğan ve Lale Apa Tarafından Kaleme Alınan, 30 Ünlü Yemek Yazarı ve Şefin, 130 Tarifinin Yer Aldığı, ‘İstanbul Mutfakta’ Kitabı 2010 yılında

– Ömer Esen’in ödüllü yemek tarifi ise; Dashi Tavuk, Hindistan Cevizi Sütü ve Sebze Ratatu Eşliğinde

Piyasada yer alıp insanların en çok olumlu yorumlar yaptığı yemek kitapları bu şekildedir. Eğer bizim bir öneride bulunmamızı isterseniz Oktay Usta’nın yemek tarifleri kitaplarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler