Sponsorlu Bağlantılar

Ülkelerin birbirine savaş açma nedenlerinden birisi olan nükleer enerji düzgün kullanılması koşulunda ülkenin enerji ihtiyacının %90’ına yakınını karşılayabilmektedir. Gelişmiş teknolojiler arasında yer alan nükleer enerjinin yararlarını elimizden geldiğinde maddeler halinde sizlere sunmak istiyoruz.

Nükleer Enerji Santrallerinin Yararları

– Normal bir termik santralinde üretilen enerjinin 10 katını nükleer enerji santrallerinde üretmek mümkün.

– Diğer enerji santrallerine göre nükleer enerji santrallerinin çevreye vermiş olduğu zarar daha azdır. Çevreye yaydıkları CO2 miktarı bir termik santrale oranla 5 kat daha azdır.

– Enerji ürerimi yüksek olduğu için diğer ülkelere enerji satışı yapılarak ülke ekonomisine katkı sağlanabilir.

– Bir nükleer enerji santrali ortalama olarak 4 termik santralin ürettiği enerjiyi tek başına üretmektedir.

– Gelişmiş bir ülke ve marka olabilmek adına nükleer enerji santrali sayısı her geçen gün arttırılmaktadır. Ülkemizde her ne kadar nükleer enerjiye karşı çıkılsa da bu durumun göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

– Nükleer santrallerin en büyük yararı kayıp sayısının çok düşük olmasıdır. İlk kurulum maliyetleri yüksek olsa da ilerleyen dönemlerde ülke ekonomisine büyük katkısı olacaktır.

Bu kadar yararı bulunan nükleer santrallerinin doğru kullanılmaması durumunda ülke insanına birçok zararı olacaktır. Çok dikkat isteyen bir husus olduğundan alt yapıda gelişme sağlanmadan bir ülkeye kurulması soğru değildir.

sponsorlu bağlantılar

19 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler